Укр Рус
26 липня, 23:53
2

Отримайте щедрий урожай аґрусу: одна дія, яку робить 80% одеських садівників

Основні тези
  • Одеські садівники рекомендують обрізку аґрусу відразу після збору ягід, що допомагає збільшити врожайність.
  • Обрізка передбачає видалення старих та слабких гілок, залишаючи 5 найсильніших пагонів, що сприяє кращому росту та плодоношенню в наступному сезоні.
  • Після обрізки важливо полити кущі та внести калійно-фосфорні добрива для покращення якості ягід у майбутньому.

Вже у 2026 році врожай аґрусу може бути вдвічі більшим, тому для того, щоб зібрати багато ягід, варто скористатися корисною порадою від одеських садівників. Вони роблять одну дію, яка збільшує кількість ягід.

За кущами аґрусу потрібен догляд, бо якщо за ягодами ретельно не слідкувати, то кожного сезону плодоношення ставатиме все меншим, пише 24 Канал з посиланням на "Сенсацію". Догляд є дуже важливим, бо забезпечує розмір ягід, смак та соковитість плодів.

Читайте також Як визначити, чи кавун стиглий: фермер поділився маловідомим секретом

Як покращити ріст аґрусу?

Навіть старий кущ аґрусу можна легко оживити. Для цього слід проводити обрізку одразу після збору ягід. Цей період приблизно припадає на кінець липня – початок серпня. У цей час рослина переходить у фазу накопичення енергії й починає формувати бруньки для майбутнього сезону.

Дачники радять видаляти старі та малопродуктивні гілки, щоб спрямувати всі сили рослини на розвиток молодих пагонів. Через кілька тижнів після обрізки кущ відновиться й наростить молоді пагони. Саме вони вплинуть на майбутній урожай.


Можна покращити ріст аґрусу / Фото Pexels

Застарілі пагони, яким вже понад 5 років, є масивні на вигляд, мають потріскану й темну коре та вкриті лишайниками. Такі гілки вже дуже мало плодоносять та лише загущують кущ.

Для прорідження кущів рекомендовано видалити слабкі й тонкі пагони, які ростуть всередину чи лежать на землі. Кущ повинен залишитися з 5 найсильнішими пагонами. Верхівки гілок дачники вкорочують на чверть. Обрізка проводиться над самою брунькою, що спрямована назовні.

До слова, раніше ми вже пояснювали, як перевірити яйця на свіжість ще в магазині – більше ніколи не помилитеся.

Після всієї обробки кущі потрібно полити, внести калійно-фосфорні добрива. Вже наступного року очікуйте на великі та солодкі ягоди.