Сухий порошок гірчиці є набагато дієвішим, ніж деякі спеціальні розчини, які втрачають дієвість після опадів. У суху погоду дія гірчиці тримається до 2-х тижнів.

Зверніть увагу Ці методи знають не всі: як позбутися від мурах вдома та на городі

Розчином гірчичного порошку рослину треба обприскувати вранці або ввечері, щоб не викликати опіки листя від прямого сонячного світла. На відміну від інсектицидів, гірчиця не накопичується в ґрунті, тому є безпечною. Від яких шкідників може врятувати порошок – читайте далі.

Від колорадського жука

У 10 літрах гарячої води розведіть 200 грамів гірчичного порошку та залишіть під кришкою на 2 години. Потім процідіть через марлю та додайте 5 столових ложок 9% оцту і 50 грамів натертого господарського мила.

Цим розчином обприскуйте картоплю, помідори, баклажани. Достатньо буде одного разу на тиждень, але після дощу процедуру можна повторити. Якщо поливати цим засобом ґрунт раз в тиждень, то можна позбутися від дротяників.

Від слимаків

Порошок гірчиці, мелений гострий перець та порошкоподібну деревну золу змішайте в однакових пропорціях. Застосовуйте на місцях скупчення слимаків один раз на місяць.

Порошок гірчиці відлякає слимаків
Порошок гірчиці відлякає слимаків / Фото Pexels

Від метеликів та гусениць

У 10 літрах води розмішайте 1 склянку гірчичного порошку і тютюнового пилу. Накрийте кришкою та залишіть на 3 дні. Після цього процідіть та обробляйте міжряддя кожних 10 днів.

Від попелиці, кліщів

У відрі води треба розвести 100 грамів порошку, який має настоюватися в теплі 2 доби. Далі процідіть, розбавте з водою у пропорції 1:2 та додайте 40 міліграмів рідкого мила. Обприскувати чим розчином можна рослини кожних 15 днів.

Від блішки

Блішки люблять буряк, редис, капусту. Їх знищити можна, якщо поливати грядки гірчичним настоєм. У 10 літрах треба розчинити пів склянки гірчичного порошку та залишити на 2 години. Обприскувати розчин треба по листю.

Від борошнистої роси

Змішайте пів склянки йодованої солі та сухої гірчиці та розмішайте у відрі з водою. Лійкою полийте ріпчасту цибулю. Достатньо застосувати цей засіб раз в сезон.