Спосіб, яким ви дихаєте, може знизити ризик серцевих захворювань

22 січня 2024, 12:42
Читать новость на русском

Джерело:

Express Health

Дихання – це той фактор, який досить сильно впливає на наше здоров'я. І те, як ви дихаєте, певним чином може знизити артеріальний тиск та інші фактори, які впливають на ризик серцевих захворювань.

Одне з нових досліджень, що опубліковане у American Journal of Physiology-Regulatory, показує, що деякий конкретний спосіб дихання може призвести до кількох значних переваг для здоров'я нашого серця. 

Цікаво Найгірша ранкова звичка, що руйнує ваш графік сну: перевірте себе

Як правильно дихати?

Артеріальний тиск та частота серцевих скорочень – це ті два фактори у вашому здоров'ї, за якими надзвичайно важливо слідкувати, адже вони можуть провісниками серйозних захворювань серця. А ваші патерни дихання можуть сильно впливати на деякі функції організму. 

Якщо між вашою дихальною та серцево-судинною системами виникатимуть деякі перехресні перешкоди, це точно не піде вам на користь. І саме через це експерти сходяться на тому, що дуже важливо дихати через ніс, а не ротом. 

У рамках нещодавнього дослідження, у якому взяла участь група з 20 молодих і здорових добровольців, вони виконували перехресне дослідження, яке складалося з різних умов відпочинку та фізичних вправ. У стані спокою учасники експерименту дихати тільки через ніс і тільки через рот у випадковому порядку. Спершу вони спокійно сиділи протягом п'яти хвилин, а потім 5 хвилин дихали у власному темпі. 

Носове дихання вони виконували із закритими губами, а ротове – з м'якими носовими затискачами, щоб запобігти потраплянню повітря у тіло через ніс. 

Під час кожного етапу дихання у добровольців міряли артеріальний тиск, рівень кисню в крові та частоту серцевих скорочень. Виявилося, що тиск був нижчим, коли люди дихали через ніс – і у стані спокою, і під час навантажень.

Ми інтерпретуємо сукупні дані, щоб припустити, що носове дихання порівняно з ротовим забезпечує помірне, але потенційно клінічно значуще покращення прогностичних серцево-судинних змінних у спокої, але не під час фізичних вправ,
– заявили дослідники. 

Тож дихання через ніс може суттєво допомогти у зниженні ризиків серцевих захворювань, і важливо слідкувати за тим, як ви робите цю, здавалося б, зовсім повсякденну і непомітну справу.