Якщо ви хочете, щоб ваша рослина добре росла та чудово почувалася навіть у холодну зимову пору, вам потрібно знати, як правильно за нею доглядати та поливати її.

Цікаво Додайте цей інгредієнт до своїх страв, щоб зменшити рівень холестерину

Коли потрібно поливати орхідею

Перед тим, як поливати квітку, вам потрібно спершу зрозуміти, коли це потрібно робити. Річ у тім, що квітка може перенести легке пересушування, а ось надмірна вологість може викликати миттєвий процес гниття.

Найкраще для того, щоб ви легко могли зрозуміти, що настав час поливати квітку, висаджувати її у прозорий горщик. По-перше, ви зможете зрозуміти, що настав час поливати орхідею за підсохлим субстратом, а також – за корінням.

Якщо коріння має яскравий зелений колір, це означає, що вологи цілком достатньо, а ось якщо воно стає сріблястим та світлим – вже настав час полити орхідею.

Орхідею потрібно поливати правильно
Орхідеї потрібно поливати дуже уважно / Фото Pexels

Як правильно поливати орхідеї?

Полив орхідеї залежить від багатьох факторів, і ґрунт – це один із них. Якщо ваша квітка росте у ґрунті транспортування, тобто у торф'яному, це значить, що поливати орхідею можна просто згори. Та робити це все ж потрібно досить акуратно, щоб не потрапити на листя – особливо на ті місця, звідки воно росте.

Якщо ж рослина росте у субстраті, полив згори – це не найкраща ідея.

Перший спосіб поливу

Ваша орхідея має рости у спеціальному горщику із дірочками. Потім горщик потрібно поставити у таз із водою на 15 – 20 хвилин. Зважайте на те, що вода має бути відстояною або ж фільтрованою. Також вона не повинна заходити за край горщика.

Не беріть воду прямо з-під крана – вона занадто жорстка та може зашкодити рослині.

Другий спосіб поливу

Наступний спосіб поливу не вимагає набагато більше зусиль. Спершу поставте горщик із квіткою у порожній таз, а потім потрохи заливайте у горщик воду, доки вона не доходитиме до краю на сантиметр із зовнішньої сторони.

Залиште так горщик та 15 – 20 хвилин, а потім не забудьте злити залишки вологи. Так вам буде простіше визначити, скільки саме води потрібно вашій квітці.