Мох на деревах вказує на те, що у вас на ділянці занадто висока вологість. І хоча мох та лишайник самі собою не завдають шкоди, та, якщо їх стає надто багато, це може бути не дуже добре. У такому випадку потрібно розібратися, як безпечно позбутися мохів і лишайників.

Цікаво Готуємося до Великодня: коли не варто пекти паски та чому

Як позбутися мохів та лишайників на плодових деревах

Існують деякі народні засоби від моху, які не потребуватимуть від вас серйозних фінансових вкладень чи великих зусиль. Утім, це не означає, що вони неефективні. Проте обробки потрібно проводити рано навесні або ж пізно восени. Важливо зробити це до того, як з'являться бруньки, адже інакше ви просто вб'єте рослину.

Чимало городників радять скористатися залізним купоросом, адже це один з найбільш надійних засобів. Усе, що ви маєте зробити, – це 5% розчин. Після цього обробіть стовбури та скелетні гілки дерева. Через тиждень ви побачите, що мохи та лишайники відпадають самі собою.

А ось те, що залишилося, ви можете зішкребти вручну за допомогою дерев'яної лопатки. Не завадить також оброблення землі під деревом, адже залізний купорос – це шикарна профілактика дуже багатьох захворювань ґрунту.

Мох на дереві
Мох на деревах потрібно прибрати / Фото Pexels

Але ви можете скористатися і народними методами. Один з найбільш популярних лайфхаків – це взяти кілограм солі, 2 кілограми попелу та 2 шматки господарського мила. Усі інгредієнти потрібно змішати між собою, залити 10 літрами гарячої води та довести до кипіння.

Зрештою охолодіть настій та змастіть цим складом стовбур дерева. Коли лишайники та мох відваляться, вам потрібно прибрати залишки вручну, а після цього побілити дерева.