Дехто тримає дрова не в закритому приміщенні, а надворі, а дощова погода чи мокрий сніг призводять до того, що деревина починає сиріти, тому треба швидко вдаватися до дієвих методів, щоб висушити її й підготувати до використання, пише 24 Канал з посиланням на Лісгосп.
Читайте також Не варто їх купувати: ці дрова майже не горять і тільки засмічують пічку
Як правильно висушити мокрі дрова
Щоб дрова віддавали максимум тепла й не диміли, їх треба правильно висушити. Найбільш ефективними для опалення є дрова з дуба, вільхи та берези. Якщо ви використовуєте останню деревину, то для того, щоб вона добре горіла, березу треба розпиляти й розколоти на чурбаки шириною 15 сантиметрів та довжиною 40 сантиметрів.
Далі треба з них сформувати стіс під навісом й накрити брезентом. Якщо ж на вулиці висока вологість, то переживати не варто, оскільки висушити їх досить просто. Потрібно занести їх в будинок та поставити біля грубки чи каміну на певний час. Завдяки теплу сирість з дров вийде, тож їх можна буде використовувати.
Дрова найкраще сушити в будинку / Фото Pexels
Готовність матеріалу до використання визначити дуже легко. Поліно під час вдаряння об інше поліно буде видавати глухий звук, а ще на ньому утворяться великі тріщини. Процес висихання дров у будинку значно прискориться, тому це один з найкращих способів, щоб позбутися сирості.
Фахівці кажуть, що якщо скласти невеличку кількість чурбаків поруч з розтопленою піччю, то вже через тиждень дрова будуть готові до використання. Втім, будьте обережними, бо занадто близько їх класти не можна, щоб не призвести до пожежі, оскільки вони можуть й загорітися.
Приготування кави вдома – можливість зробити паузу в потоці буденних задач. Чи то навчання, чи то віддалена робота, чи просто хатні справи. З дріпами від Gemini це ще простіше. Декілька хвилин – і ти насолоджуєшся насиченим та збалансованим смаком 100% арабіки.
Якщо дрова поставити просто на підлогу, то нижні ряди можуть загнити чи запліснявіти, тому їх краще укласти на підстилку, яка вбереже від вологості. Швидко висихає не лише береза, але й осика. А от вже дуб чи хвойні породи висихатимуть набагато довше.