Якщо ваші шпалери паперові, ви можете легко їх почистити від плям, щоб надати їм більш нового вигляду. І для цього вам потрібні будуть тільки підручні засоби, які можна легко знайти у кожному домі.

Цікаво Як видалити старі шпалери: 3 найпростіші способи, які треба запам'ятати

Звісно, якщо ваші шпалери такі, що миються, почистити їх досить просто. Та ось що робити із звичайними паперовими? Для цього можна використати один цікавий метод.

Як вивести жирну пляму з паперових шпалер

Для того, щоб прибрати пляму із шпалер, вам потрібно прикласти до них паперову серветку, а після цього пропрасувати теплою, але ще не гарячою праскою. Під впливом пати та високої температури жир прилипне до серветки. Коли вона забрудниться, вам потрібно буде її поміняти, а потім знову пропрасувати шпалери.

Шпалери можна почистити праскою
Шпалери можна легко відчистити / Фото Pexels

Та зважайте на те, що діяти потрібно дуже обережно, щоб на ваших шпалерах не залишилося ще й плям від праски. Бо у випадку, якщо вони таки будуть, видалити їх буде дуже складно і практично неможливо.

Використайте гумку

Ще один запасний, та не менш дієвий засіб – це використання звичайної канцелярської гумки. Вона може видалити різні плями – зокрема, і сліди від пальців та жирних рук. А меламінові губки допоможуть вам очистити навіть плями від чорнила. Та й тут потрібно діяти надзвичайно обережно, щоб не пошкодити шпалери.