На жаль, на дачі оселяються не тільки приємні комахи, але й такі, яких бачити там не хотілося б. І одні з них – це оси. Та для того, щоб не страждати від їхньої компанії, потрібно навчитися їх відганяти.

Цікаво Бур'ян між плиткою зникне назавжди: потрібно запшикати простим розчином тільки раз

Кавова гуща

Більшість людей знайдуть каву у своїх кухонних шафках. Але з неї можна приготувати не тільки смачний і ароматний напій, але й засіб від ос, щоб вони трималися далі від вашого дому.

Все, що потрібно зробити – це покласти трохи кавової гущі у вогнетривкий посуд та поставити його на вогонь, поки гранули не почнуть світитися. Палаючий кавовий порошок буде виділяти дим та запах, який не переносять оси.

Мідні монети

На диво, ще один запах, який не подобається комахам – це мідь. Тож якщо у вас є кілька мідних монеток, ви можете розкласти їх на відкритому повітрі або у горщиках з рослинами по периметру квартири та дачі.

Окрім того, ви можете покласти мідну монету у місткість з водою та розставити її по всій території, аби оси навіть не наближалися до неї.

Оси в гнізді
Мідь не подобається осам / Фото Pexels

Ефірні олії

Цей спосіб відлякування ос буде більш приємним. Головне – підібрати ефірні олії із правильним запахом. Класичний відлякувач для ос – олії з лимонної трави, які найчастіше додають до свічок.

Такі свічки можна запалювати під час обіду на свіжому повітрі: вони й створять атмосферу, і відженуть непроханих крилатих гостей.