Укр Рус
12 травня, 20:54
2

Часник виросте неймовірно великим: ось чим обробити його від хвороб

Основні тези
  • Для захисту часнику від хвороб у травні-червні застосовують деревний попіл, сечовину та азот.
  • Часник не слід вирощувати на тій самій ділянці, якщо раніше на ній були хвороби, такі як біла гниль денця, шийкова гниль чи фузаріоз.
  • Правильна сівозміна важлива для збереження врожаю, а свіжий гній використовувати не можна через пригнічення росту рослин.

Часник – це культура, яку вирощують практично на кожному городі, здебільшого через його невибагливість. Втім, якщо ви хочете отримати по-справжньому багатий врожай, потрібно подбати про захист коренеплоду від хвороб.

Для того, аби зібрати рясний урожай часнику, вже у травні потрібно провести з ним кілька простих маніпуляцій, повідомляє 24 Канал. Правильний догляд за культурою – це запорука того, що часник не постраждає від захворювань. 

Цікаво На келихах взагалі не буде розводів: ось секрет, як їх мити

Як захистити часник від хвороб?

Поганий ріст часнику та його пожовтіння – це одна з поширених проблем, з якими стикаються городники. Уникнути їх можна досить просто: потрібно тільки вчасно підживити рослини потрібними речовинами. 

Ось що вносити під часник у травні – червні:

  • Деревний попіл. У міжрядді часнику потрібно розсипати попіл, аби він не хворів та не жовтів. Після цього ґрунт розпушіть на глибину півтора сантиметра.
  • Сечовина може підвищити імунітет часнику до різних захворювань, а також корисна для повернення листю зеленого кольору. Для цього розведіть 40 грамів засобу в десяти літрах води та полийте грядку.
  • Азот. У травні часник обов'язково підживлюють азотом, адже без цього він припинить рости та почне жовтіти. Проводити підживлення краще ввечері, адже тоді листя не спечеться на сонці, і отриманий результат буде кращим. 


Часник потрібно вчасно підживити / Фото Pexels

Що робити, щоб часник не хворів?

Якщо раніше вирощений часник вже страждав на білу гниль денця, шийкову гниль чи фузаріоз, повертати на ту ж ділянку його можна тільки через 4 – 6 років. Зважайте, що правила сівозміни взагалі завжди потрібно дотримуватися – інакше на врожай можна і не розраховувати. 

До речі, раніше ми вже розповідали, чим можна обробити кущі та дерева, аби з них зникла попелиця

Свіжий гній під часник вносити взагалі не можна, адже продукти його окиснення пригнічують і ріст, і розвиток рослини.