Ванна може псуватися через десятки різноманітних причин, і навіть якщо спершу вона була білосніжною, рано чи пізно на ній все ж таки з’являться жахливі жовті розводи. Та чистити їх потрібно обережно, щоб не пошкодити емаль.
Цікаво Цю розсаду варто посіяти вже в лютому: результат вас вразить
Як відмити ванну народними способами
Вам може здаватися, що те, що ви миєтеся у ванній, має сприяти її самоочищенню, проте це зовсім не так. Часто саме постійне використання мила, гелів для душу, шампунів та інших засобів призводить до того, що все це накопичується на внутрішніх стінках ванної у вигляді некрасивої і неприємної на дотик плівки. А таке покриття – прекрасне середовище для розвитку різноманітних бактерій, тож зчищати його потрібно обов’язково.
І тут на допомогу вам може прийти звичайнісінька харчова сода. Для того, щоб з її допомогою очистити ванну, вам спершу потрібно намочити її поверхню водою, а потім розвести соду у ємності до стану кашки і губкою нанести цю суміш на усі стінки ванної та її дно. Залиште її там на пів години, а після цього ретельно втріть її у стінки та звийте водою.
Якщо ви будете проводити таку процедуру досить регулярно, тоді питання про те, чим відмити ванну, навіть не поставатиме, адже вона буде постійно сяяти чистотою.
Як відмити вапняний наліт
Вапняний наліт може з’явитися на вашій ванній через погану якість води, і усі солі і домішки, що у ній є, зрештою осядуть на білосніжних стінках. Позбутися жовтих розводів складно, але можливо – і все завдяки перевіреним народним засобам.
Використайте соду та оцет
Для того, щоб скористатися цим методом, вам потрібно змішати приблизно 0,5 склянки води та стільки ж соди, а також чверть склянки оцту. Та якщо ванна у вас акрилова, оцет краще замінити на лимонний сік. Після цього розчин нанесіть на поверхню ванни та залиште так та годину. Згодом можна змити засіб губкою, а потім сполоснути ванну водою.
Сучасний метод
Пам’ятайте про те, що жовтий наліт утворюється в основному через низьку якість води. Тож найкраще, що можна зробити – це постійно очищати сантехніку або ж поставити фільтр, і так можна взагалі уникнути проблеми.
Та якщо вона вже з’явилася, ви можете взяти сухий відбілювач та розвести його із водою у пропорції 1:1. Після цього натріть цією сумішшю ванну, дайте їй висохнути, а потім змийте водою.
Втім. зважайте на те, що такий варіант потрібно використовувати обережно, адже хлор у відбілювачі може зруйнувати емаль. А якщо ванна акрилова, цей спосіб взагалі протипоказаний.