Якщо користуватися насадкою для швабри тривалий період, то вона втратить свою промокальну здатність та не зможе вбирати воду для того, щоб очистити добре підлогу. Насадки є різними – з мікрофібри, бавовни чи синтетики. Всі вони однаково накопичують бактерії, тож стара насадка лише буде їх розводити по підлозі.
Читайте також Як оновити дім навесні: 6 простих варіантів, які можна виконати за день
Як зрозуміти, що швабру треба змінювати
Зношена швабра має кілька чітких ознак, які дадуть вам зрозуміти, що настав час її змінювати. По-перше – це зовнішній вигляд. Якщо вона вже дуже темна, має опущені нитки чи структурні пошкодження, то це показові ознаки, які свідчать, що її треба змінювати.
По-друге – вбираюча здатність. Швабра повинна добре вбирати воду, а якщо вона насадка не поглинає рідину так, як раніше, то це означає, що волокна швабри вже стали старими.
Поради, які допоможуть зрозуміти, коли треба змінювати швабру / Фото Pexels
Найочевиднішими ознаками є розводи та поганий запах. Замість того, щоб підлога після миття була блискучою та чистою, зношена швабра "подарує" вам сліди та смуги, а то й взагалі залишить брудними певні ділянки. Змінюйте швабру, адже зношена насадка не може ефективно боротися з плямами на підлогах і буде їх лише розводити по всій поверхні.
Запах – ще один потужний сигнал, що вам треба змінити швабру. Сморід та затхлість свідчить про накопичення бактерій, тому це має бути першим дзвіночком, щоб її замінити.