З яких овочів не можна збирати своє насіння: врожаю не отримаєте
Джерело:
"Агроцентр"Чимало городників хочуть зекономити та не купувати насіння кожного року. Натомість вони збирають власне, але провернути такий трюк можна далеко не з усіма культурами.
Своє насіння насправді є кращим за покупне – і з цим твердженням погодиться чимало дачників. Адже для себе ви збираєте найкраще насіння з повністю стиглих плодів, і схожість у нього буде вищою. Окрім того, своє насіння безкоштовне!
Але, на жаль, далеко не з усіх овочів насіння можна збирати самостійно.
Цікаво Від мишей не буде й сліду: як вивести їх з дому назавжди
Овочі, які перезапилюються
Насамперед ви не маєте збирати насіння з овочів, які запилюють бджоли. Чому? Це важливо для того, щоб збереглися ознаки сорту. Якщо у вас є просторова ізоляція приблизно в 1 кілометр, тоді ви могли б зайнятися збором свого насіння, та зазвичай на дачі це просто неможливо. І навіть у випадку, якщо ви вирощуєте тільки один сорт, скоріш за все, ваші сусіди вирощують інші, і так відбудеться перезапилення.
Саме через це не можна збирати насіння з гарбузових культур, а саме:
- кавуни;
- огірки;
- дині;
- гарбузи;
- кабачки;
- патисони.
До речі, останні з цих трьох культур можуть навіть перезапилюватися між собою. Не можна збирати насіння самостійно також і з редису та редьки. Їх вирощують усі, і ці культури часто стрілкуються, тому ймовірність перезапилення надзвичайно висока.
Також у цьому списку є й кукурудза. Пилок рослини переносить вітер, і на дуже великі відстані, а її вирощуванням займається надто багато дачників.
До речі, на насіння не годиться й ріпчаста цибуля. Її також запилюють бджоли та мухи, а знайти рослину можна на будь-якому городі.
Насіння можна збирати не з усіх рослин / Фото Pexels
Гібриди
Ще один момент – це овочі-гібриди, які позначають значком F1. Навіть якщо вони є самозапильними, в їхньому потомстві відбудеться розщеплення ознак, і рослини, які ви отримаєте з насіння, вже не будуть нагадувати батьківські.