Як випрати постіль, щоб вбити всіх кліщів: є один важливий секрет
- Для ефективного знищення пилових кліщів постільну білизну слід прати при температурі 60°C, що вбиває всіх шкідників.
- Не варто переповнювати барабан пральної машини, а рушники слід прати окремо від постелі, щоб уникнути пошкодження тканини.
Понад 90% змінюють простирадла кожних два тижні. Загалом така періодичність є загальноприйнятою, втім за можливості, постіль можна змінювати кожних 10 днів, а для того, щоб вона завжди була свіжою та чистою, потрібно це правильно робити.
Якщо постіль неправильно прати, то це призведе до розмноження кліщів, пише 24 Канал з посиланням на Express.
Читайте також Чи можна прати у неділю: священник дав відповідь
Неправильна температура прання може перетворити простирадла на розплідник пилових кліщів. Якщо вибрати невідповідний режим у пральній машині, то навіть девайс не зможе врятувати від проблеми.
Цікаво! Кожну тканину треба прати в різних температурних режимах. Який режим обрати для сатину, льону, шовку чи бавовну читайте в нашій новині.
Дехто любить обирати економний режим прання чи холодну воду, але для того, щоб пилові кліщі загинули, потрібна тепла вода від 30°C. Пилові кліщі може й не кишать на кожній постелі, однак ці мікроскопічні організми живляться клітинами шкіри й активно розмножуються там, якщо не змінювати періодично постіль.
Названо найкращу температуру для прання постелі / Фото Pexels
Попри те, що вища температура може трохи вимивати колір постелі, особливо якщо він темний чи яскравий, втім експерти рекомендують прати постільну білизну при температурі 60°C. Саме ця температура точно вб’є усіх шкідників, які є невидимими для нашого ока.
Постіль важливо правильно прати, оскільки мікроби на ній з’являються через домашніх тварин, які люблять спати в ліжку з господарями. Варто врахувати й якісні засоби, які справляються з брудом та плямами.
Часом так буває, що одяг після прання має затхлий запах. Щоб цього не сталося – не переповнюйте барабан багатьма речима. Рушники періть окремо від постелі, оскільки їхні грубі волокна пошкоджують тканину.