Певного часу, коли ідеально удобрювати ожину – немає. Ви можете це робити від початку наявності перших листків і аж до заморозків. Важливий момент – перегодовувати її не треба, тому вносьте підживлення не більше двох разів на місяць.
Дивіться також Основні правила поливу полуниці: ягоди будуть обривати гілки
Кожен цикл росту потребує різної потреби в мікроелементах. Навесні корисно вносити азот, під час цвітіння – фосфор і калій, а перед зимою – лише калій. Коли кущ хворий, то варто підживлювати його з пестицидами.
Ожину треба підживлювати навесні / Фото Pexels
Чим підживити ожину
Добриво для ожини може бути з купленої органіки чи виготовлене з підручних засобів. Розповідаємо про кілька з них.
Трав’яний розчин. Наріжте бур’яни дрібно та викладіть на дно бочки, додайте 50 грамів сухих дріжджів та залийте водою. Дайте цій суміші настоятися 7 днів під сонячними променями, а тоді поливайте цим добривом ожину.
Перегній чи пташиний послід. Це добриво внесіть на ділянку ожини. На 1 квадратний метр потрібен 1 кілограм.
Дріжджі. Таке підживлення покращить урожайність. Розчиніть 100 грамів дріжджів у 10 літрах теплої води. Тоді 2 літри розчину лийте під кожен кущ.
Гранульований кінський гній. За допомогою цього підживлення, ягоди будуть більшими й солодшими. Просто біля кожного куща зробіть поглиблення 20 сантиметрів та всипте 1 столову ложку засобу.
Зола. Вона живить рослину кальцієм та нормалізовує кислотність ґрунту. У 10 літрах води розчиніть 1 столову ложку попелу. Вносьте підживлення під корінь у суху погоду.
Органічні добрива корисно змінювати на мінеральні. Змінювати засіб рекомендовано кожного сезону. До найкращих мінеральних добрив входять: сірчанокислий калій, гумат натрію, універсальні мінеральні комплекси, гумінові препарати та сульфат калію.