Підживлювати полуницю треба лише у випадку, якщо виснажений ґрунт, недоглянуті грядки та є нестача поживних речовин. Якщо ж ви систематично покращуєте ґрунт, відновлюєте родючість, мульчуєте, вносите органіку та добрива восени, тоді підживлювати ягоди не треба.

До теми Як правильно збирати полуницю, щоб вона довго лежала і не м'ялася

Чим підживити полуницю навесні

Перше підживлення азотними добривами вносять на початку росту полуниці. Час на підгодівлю ягід вже минув, оскільки ягода починала рости на початку весни. Єдине, що залишається зробити у травні – внести фосфор та калій до початку цвітіння.

Якщо ваша полуниця ще не зацвіла, тоді поспішіть її підживити, щоб вже в червні ягоди потішили вас своїми розмірами та соковитістю.

У травні варто підживлювати полуницю двома макроелементами, які є ключовими для цвітіння та зав’язування ягід, які добре впливають на розвиток та смак.

Полуницю треба підживити в травні
Полуницю треба підживити в травні / Фото Unsplash

Щодо мінеральних добрив, то традиційно для полуниці використовують поєднання суперфосфату та сірчанокислого калію. Для розчину потрібно розчинити 1 чайну ложку добрива в теплій воді (на 1 відро води та на 1 метр квадратний насаджень). При нормальному рості листя та відсутності ознак дефіциту фосфору, можна вносити лише калійні препарати.

А от з органічних добрив для травневого підживлення використовують попіл, який крім калію та фосфору містить понад 30 мікроелементів, які добре впливають на кущі ягід.

Вносьте попіл у вигляді настою (1 склянка на 1 літр окропу та на 1 відро води). Розсипайте попід кущики по поверхні ґрунту. На кожен кущ потрібно 0,5 літра.

Також для покращення врожайності використовуйте метод внесення добрив по листу – обприскування живильними розчинами малої концентрації. Для листяного підживлення використовують настій попелу, комбінуючи його живильну функцію із захисною.