Побутова хімія – це неприємний, але обов'язковий пункт витрати у щомісячних закупах, але його можна суттєво скоротити, повідомляє 24 Канал. Тож розповідаємо, що додати у мийний засіб, аби його вистачало надовше.
Цікаво Орхідеї цвістимуть все літо без перерви: полийте їх одним натуральним засобом
Одну пляшку гелю для посуду можна легко перетворити на дві за допомогою одного елементарного лайфхаку.
Чим можна розбавити засіб для миття посуду?
Перше, що потрібно запам'ятати – ніколи не розбавляйте мийний засіб водою. Попри те, що це дуже популярна стратегія, особливо у випадку, коли гель вже закінчується, це не дасть багато результату.
Засобу, звісно ж, одразу стане більше, але він почне гірше милитися, і його мийні властивості суттєво погіршаться. Натомість краще скористатися іншим методом, який буде у рази більш дієвим:
- Візьміть порожню пляшку з мийного засобу та влийте туди половину гелю з нової пляшки.
- Так ви отримаєте дві пляшки, наповнені наполовину. В окрему банку засипте 3 ложки соди та залийте такою кількістю окропу, аби вистачило заповнити кожну банку з засобом.
- Розведіть соду в окропі та коли засіб трохи вичахне, заповніть обидві пляшки.
Гель від цього не стане рідким, навіть попри те, що половина вмісту – це звичайнісінька вода з содою. Адже сода згодом загусне та навіть покращить властивості гелю до чищення.
До речі, знайти мийний засіб за найкращими цінами можна на Prom. А ще щітки, губки, побутову хімію і купа всього для прибирання. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.
Содою можна покращити склад мийного засобу / Фото Pexels
Втім, деякі господині йдуть навіть далі та роблять повністю натуральні засоби для посуду. Тож ділимося кількома рецептами, що допоможуть помити посуд якісно та без хімії, і водночас заощадити чимало грошей.
Господарське мило та гліцерин
Візьміть пів літра гарячої води та столову ложку розведеного спирту. Також знадобиться 4 ложки гліцерину та 25 грамів господарського мила. Мило натріть на дрібній терці, залийте невеликою кількістю води та поставте на водяну баню.
Дайте милу охолонути, а тоді додайте гліцерин та розведений спирт. Перемішайте, аби створити однорідну масу. Утвориться піна, яку варто обережно зібрати. Рідину перелийте у пляшку з дозатором та дайте настоятися з годинку.
Вода та гірчиця
У глибокій мисці потрібно змішати 1 літр гарячої води та 2 столові ложки гірчичного порошку. Перемішайте, аби грудочок не лишилося, і ви отримаєте густу піну, що чудово відмиває посуд.
Окрім того, гірчиця особливо ефективна у боротьбі з жиром, і її навіть можна заливати у посудомийну машину замість порошку.
До слова, раніше ми вже розповідали, що гості таємно помічають у вашому домі, але ніколи вам не скажуть.
Сода та перекис водню
Візьміть склянку гарячої води, пів столової ложки перекису та стільки ж харчової соди. Розчиніть усі складники у воді та ретельно перемішайте, а тоді перелийте рідину у пляшку з дозатором. Можна використовувати отриманий засіб для миття посуду.