Щоб кабачки добре росли треба враховувати кілька правил при їхньому вирощуванні. Вибирайте сорти кабачків з тривалим плодонасінням, видаляйте старі та хворі листя, захищайте їх від хвороб, підгодовуйте впродовж всього періоду плодоношення та мульчуйте землю.

До теми Коли треба садити кабачки: розкрито секрет, з яким вони будуть краще рости

Овочі люблять не лише коли їх підливають, але й підживлюють, тому впродовж їхнього плодоношення варто їх підгодовувати.

Чим підживлювати кабачки

Дріжджі

Цей засіб підвищує активність ґрунтових мікроорганізмів. Для розчину вам треба 100 грамів дріжджів розвести в 1 літрі теплої води, додати 1 столову ложку цукру та залишіть на 3 години в теплому місці. Один стакан рідини розчиніть в 10 літрах води та поливайте 5 літрів на один кущ.

Дріжджі при попаданні в ґрунт стимулюють розкладання органіки. В результаті азот, фосфор і калій швидко поглинаються коренями рослин, і кабачки ростуть "як на дріжджах". Але пам’ятайте, що полив розчином дріжджів треба чергувати з калійною підгодівлею. Використовуйте їх на прогрітому ґрунті, який багатий органікою.


Названо найкраще підживлення для кабачків / Фото Pexels

Настій кропиви

Цей настій є гарною калійною підгодівлею. Кропиву поставте у відро та залийте водою. Час від часу помішуйте вміст, а через 2 тижні настій буде готовим. 1 літр настою розведіть в 10 літрах води та поливайте кабачки.

Настій коров’яку

Одну частину коров’ячого гною залийте 5 частинами води та дайте настоятися впродовж 2 тижнів, періодично помішуючи. Для поливу кабачків візьміть 1 літр настою на 10 літрів води.

Деревна зола

Це мінеральне добриво розкислює, збагачує та покращує структуру ґрунту. В золі є 30 мінералів, які є важливими для рослин. Склянку золи розведіть в 10 літрах води і поливайте з розрахунку 5 літрів на один кущ. А сухим просіяним попелом посипайте листя та землю під кущами. Опудрювання кабачків золою допоможе захистити їх від поширених хвороб.

Карамбід

Це добриво допоможе кабачкам нарощувати нове листя, яке є важливим для кущів. Для кореневого та позакореневого підживлення 10 грамів сечовини розводять в 10 літрах води.