Пращури ще віддавна вірили в те, що горіх володіє особливою силою, пишуть Поради 24. Його кору та деревину використовували для оберегів, які захищали від блискавки. Плоди горіха були грошовими талісманами.

Читайте також Чим підживити дерева навесні: список добрив, які потрібні вже в березні

Чомусь предки вірили, що посаджений горіх забирає благополуччя, позбавляє від радості та не дає побудувати щасливе сімейне життя. Через ці прикмети, садівники намагалися не саджати дерево біля хати, щоб потім не страждати все життя.

Та навіть в сучасному світі дачники, які не вірять в забобони, все одно намагаються не садити біля хати горіх. А все тому, що це дерево має сильно розгалужену кореневу систему, яка може значно пошкодити фундамент.

Горіхи не рекомендовано садити біля хати
Горіхи не рекомендовано садити біля хати / Фото Pexels

Також горіх має густу крону та тінь, тож буде перешкоджати росту плодовим деревам навколо, кущам чи квітам. По сусідству з горіхом не можуть вжитися навіть бур’яни, а культурні рослини тим паче не приживуться.

Не менш важливим є й той фактор, що горіх може стати причиною вогкості, а це згубно вплине на термін служби будівельних матеріалів.

Горіх має певні біологічні особливості. Його листя виділяє фітонциди, які загалом є нешкідливими для людини, але якщо перебувати поблизу дерева довгий період, то це може спровокувати сильний головний біль чи безсоння.