Біля будинку не варто садити отруйні рослини, алергени, опіати та інші представники флори, що містять наркотичні речовини. Також не треба висаджувати квіти, дерева, чагарники з різким неприємним запахом та бур'яни, що швидко розростаються.

Буде цікаво Чому не можна садити калину біля будинку або у дворі: народні прикмети розкриють таємницю

Хоч туя не потрапляє до жодної з перелічених вище категорій, існує низка забобонів, через які власники присадибних ділянок не наважуються її садити біля будинку.

Чому тую не можна садити біля будинку

  • Згідно з народними прикметами, туя, посаджена біля будинку, приносить господарям нещастя та приваблює злих духів. Цей міф пішов від того, що її часто висаджували на цвинтарі завдяки невибагливості до догляду.
  • Не можна дозволяти туї вирости вищою, ніж будинок. Інакше в ньому станеться нещастя.
  • Посаджена поряд з будинком туя здатна притягнути до будинку різних підозрілих осіб, які можуть проникнути в будинок і обікрасти власників до нитки.

Ви цього точно не знали: чому не можна садити туї біля дому
З туєю є багато різних забобонів / Фото Unsplash

Чим туя є корисною

У хвої міститься аромадендрин. Ця речовина має сильну антимікробну дію, тому висадка туї на ділянці сприятиме зменшенню кількості сезонних застуд.

Окрім цього, завдяки властивості хвої накопичувати в собі заряд статичної електрики, туя є "природним пилотягом". Тобто вона притягує до себе пил і знижує його кількість у повітрі.

Також густа крона висаджених як живопліт рослин створює прекрасну захисну смугу. Вона знижує рівень міського шуму та вихлопних газів автотранспорту.

Коренева система туй чудово зміцнює ґрунт. І якщо на вашій ділянці є схил, то для запобігання його осипанню або розмиванню треба лише посадити туди саджанці туї.