Ось чому ваші помідори гинуть на грядці: 5 основних причин
- Основні причини загибелі помідорів: неправильний полив, шкідники, грибок, дефіцит поживних речовин, погані ґрунтові умови.
- Симптоми проблем: в'янення, пожовтіння листя, дірки у листі, коричневі чи чорні плями, слабкий ріст рослин.
- Рекомендації: регулярний полив, боротьба зі шкідниками, використання спеціальних добрив, забезпечення відповідного ґрунту.
Помідори – це досить популярна культура для вирощування на городі. Втім, не завжди навіть досвідчені городники розуміють, чому їхні кущі відмовляються рости, а натомість повільно сохнуть.
Свіжі помідори влітку – це неймовірно смачно. Та для того, аби ними насолодитися, спершу потрібно приділити досить багато часу догляду за цими примхливими та вибагливими кущами, повідомляє 24 Канал з посиланням на Real Simple.
Цікаво Навіть штопор не потрібний: пляшку відкриєте за секунду
Надмірний чи недостатній полив
Забезпечення достатньої кількості води для ваших помідорів – це ключ до здоров'я рослин. А ось недостатній чи надмірний полив можуть призвести до того, що рослини почнуть гинути. Досить легко їх випадково перелити чи й просто забути зволожити.
Зазвичай помітити, що помідорам потрібний полив, можна за такими ознаками: в'янення, пожовтіння листя та поява на ньому коричневих країв.
Шкідники
Одна з найбільш поширених причин загибелі помідорів – це шкідники. Якщо ви помітили дірки у листі, липкі залишки на стеблах чи плодах, обгризені частини кущів чи навіть видимих комах – це знак, що потрібно братися за обробки. Найчастіше помідори вражає павутинний кліщ, білокрилки чи попелиця.
Ви можете збирати шкідників вручну, або ж скористатися іншими народними засобами. Раніше ми вже розповідали, як позбутися колорадського жука, який також досить часто може вражати помідори.
Помідори можуть загинути через шкідників / Фото Pexels
Грибок
Томати є рослинами, що досить сильно схильні до грибків, і саме це може стати ще однією причиною їхньої загибелі. Кожне грибкове захворювання має різні симптоми, та найпоширенішими ознаками є коричневі чи чорні плями на листя, пожовтіння нижнього листя та раптове його опадання.
Серйозні грибкові інфекції можуть призвести до пожовтіння, що починається з одного боку рослини чи її листка, а тоді призводять до потемніння всередині тканини стебла.
Дефіцит поживних речовин
Надто мала кількість калію та фосфору у ґрунті можуть призвести не тільки до поганого врожаю, але й до слабкості рослини й пожовтіння листя. Дефіцит поживних речовин насправді досить рідко призводить до повної загибелі рослини, але якщо його не усунути, урожаю ви також не дочекаєтеся.
Помідори у цьому питанні досить вибагливі та потребують збалансованого підживлення – тож краще використовувати спеціальне добриво, багате на азот, фосфор та калій.
До речі, знайти добрива за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.
Погані ґрунтові умови
Якщо ваші рослини низькорослі та не дають плодів, це може бути пов'язано з невідповідним ґрунтом. Дуже часто поганий ріст спричинений дисбалансом, коли pH надто низький чи високий.