Туї ростимуть ідеально та не жовтітимуть: ось що зробити з ними навесні
- Туї потребують весняного догляду, включаючи полив, прополювання, видалення сміття, і мульчування в квітні-травні.
- Для запобігання пожовтіння хвої важливо використовувати якісне агроволокно і біостимулятори, а для обприскування ефективні фунгіциди та бордоська рідина.
Туя – це ідеальне дерево для двору чи саду, а також туї можуть стати ідеальною зеленою огорожею. Та для того, аби вони добре росли, потрібно подбати про правильний догляд навесні.
Якщо ви тільки починаєте займатися вирощуванням туй, у вас точно може виникнути чимало питань – наприклад, коли потрібно поливати дерева, чим підживити їх для швидшого росту тощо, повідомляє 24 Канал з посиланням на "Яскрава клумба".
Цікаво Ніколи не садіть їх поряд з трояндами: ці 5 рослин погублять цвітіння
Як правильно доглядати за туями навесні?
Перш за все, потрібно розуміти особливості сорту туї, що ви вирощуєте. Наприклад, є деякі сорти, для яких притаманний золотистий відтінок – тож це точно не варто вважати за хворобу.
Якщо з кольором туї все добре, тоді можна переходити до базових процедур – полив за потребою, прополювання, видалення сміття. Якщо восени ви проводили мульчування, тоді навесні цю мульчу необхідно забрати, адже так земля швидше прогріється та насититься киснем.
А ось у квітні-травні, коли вже настануть по-справжньому теплі дні, можна знову замульчувати тую. Також у цей час проводять і живцювання – та для цього дереву має бути принаймні 2 – 3 роки. Обирайте міцні пагони у верхній частині стовбура, а вже потім займайтеся укоріненням.
Ще одне важливе завдання садівника – це весняна обрізка туї, яку потрібно провести за усіма правилами.
Туї потребують весняного догляду / Фото Pexels
Чому навесні туї жовтіють?
Дуже часто садівники-початківці стикаються з проблемою пожовтіння хвої на дереві. Це значить, що на зиму ви використали поганий захисний матеріал, крізь який, скоріш за все, проникали агресивні ультрафіолетові промені, і рослина зазнала сонячних опіків.
Для того, аби такої ситуації не повторилося, важливо інвестувати у якісне агроволокно та бажано не забувати про осіннє підживлення. Але якщо біда вже сталася, тоді навесні можна використати біостимулятори. Процедуру проводять кілька разів – від 2 до 4 – аж поки ви не побачите, що рослина повертає собі зелений колір.
До речі, знайти біостимулятори за найкращими цінами можна на Prom. Обирайте варіант під свій запит та бюджет. А з підпискою "Для своїх" доставка – безкоштовна.
Чим обприскувати туї весною?
Для того, аби зрозуміти, чим обприскувати туї, потрібно знати, які хвороби можуть вразити туї. Зазвичай ці дерева вразливі до фузаріозу, іржі та ще кількох інших хвороб – і завжди краще вдатися до профілактики, ніж потім лікувати їх.
Для обприскування туй використовують фунгіциди, або ж як альтернативу – бордоську рідину. Вона дуже популярна серед садівників через високу ефективність та універсальність. Непогано підійде також розчин мідного купоросу з концентрацією трохи більше ніж 1%.