Тонкий шар пилу на унітазі, трохи нальоту на підвіконні, пил у кутку – і це досить звична картина для багатьох ванних кімнат, повідомляє 24 Канал з посиланням на Real Simple. Причин такої кількості пилу та бруду у кімнаті може бути чимало – і потрібно знайти їх для того, аби усунути.
Цікаво Два прилади з'їдають чверть електрики в домі: про них знають одиниці
Мертві клітини шкіри
Це неприємно, але це правда – незалежно від того, де ви знайшли пил, переважно він складається з відмерлих частин шкіри, тож логічно, що його можна так багато зайти у кімнаті, де після душу ви витираєтеся рушником чи використовуєте пемзу для ніг.
Волосся
Якщо ви звикли розчісувати волосся у ванній кімнаті, не варто й дивуватися, що волосся та відмерлі клітини шкіри голови також потрапляють до складу пилу. Окрім того, є волосся, яке видаляється під час гоління.
Незалежно від того, чи волосся довге, чи коротке, воно також може легко випадати та прилипати до різних поверхонь.
Бруд та сміття
Звісно ж, не можна також забувати й про різноманітне сміття та бруд, що потрапляє у ванну кімнату на ногах, одязі та навіть з домашніми тваринами. Все, що ви заносите всередину, поєднується з природним пилом, примножуючи його.
До речі, чистоту важливо підтримувати не тільки у ванній, але й в усьому домі. Раніше ми вже розповідали, що потрібно прибирати щодня для ідеального порядку в оселі.
Вологість
Між раковиною, душем та туалетом у ванній кімнаті використовується досить багато води, що робить кімнату надзвичайно вологим середовищем. Сама волога не створює пил, але вона допомагає збивати частинки разом та змушує їх швидше прилипати до поверхні.
Через це частинки пилу стають більш помітними, порівняно з сухими кімнатами, де пил просто літає у повітрі, а не осідає.
Вологість у ванній призводить до накопичення пилу / Фото Pexels
Мильний наліт та залишки мийних засобів
Якщо ваша ванна кімната не весь час сяє чистотою, тоді точно є частини раковини, ванної та душу, на яких утворюється мильний наліт, або ж осідають залишки шампунів, кондиціонерів та гелів для душу. Ці поверхні, як правило, липкі – а значить, добре вловлюють та збирають пил.
Витяжка
Витяжку запускають для того, аби зменшити вологість у кімнаті і, на жаль, це може призвести до збільшення кількості пилу. Вентилятор видаляє водяну пару з повітря та поверхонь, і разом з нею засмоктує також і пил з кімнати.
Якщо вентилятор регулярно не чистити, пил почне збиратися на лопатях, і коли ви вмикатимете витяжку, вона викидатиме його назад на поверхні ванної.