Проте багато хто викидає її, навіть не замислюючись, що зі шкірок можна зробити хороше добриво для кімнатних квітів та городніх рослин.

Буде цікаво Чи можна підживлювати овочі селітрою: дізнайтесь, щоб не завдати непоправної шкоди своєму городу

Висушена і розтерта в порошок бананова шкірка довго зберігається і є добре збалансованим підживленням. Для сушіння підходять шкірки без чорних плям та інших недоліків.

Компост із бананових шкірок

Компост з бананових шкірок відмінно підходить для цибулинних та інших рослин. Компостування в домашніх умовах – досить клопіткий процес, але в результаті у вас вийде одне з найкращих добрив для квітів.

Компостну купу можна організувати у звичайному металевому або пластиковому відрі. Порядок компостування наступний: бананові шкірки та родюча земля у пропорції 1:1.

У компост також додають ЕМ-препарат. Через 4 тижні суміш ретельно перемішують та знову заправляють ЕМ-препаратом. Ще через 6 – 8 тижнів буде готовий жирний чорний компост, збагачений ефективними мікроорганізмами.

Не спішіть викидати у смітник: добриво з бананових шкірок перетворить ваш сад на оазис
Зробіть добриво з бананових шкірок / Фото Unsplash

Як найкраще застосувати бананові шкірки як добриво

  • Бананові шкірки додають у лунки перед посадкою помідорів, папоротей і троянд на садовій ділянці.
  • Фіалки можна поливати банановим настоєм кожні 2 тижні. Для цього потрібно 2 шкірки залити 1 літром кип'яченої води кімнатної температури та настоювати тиждень.
  • Білою стороною бананової оболонки можна протирати листя декоративних рослин з обох боків. Після цього вони стануть гладкими та блискучими.
  • Хорошим добривом стане суміш порошку з висушеної бананової шкірки та висушених грон винограду.
  • Дуже люблять бананові підгодівлі цикламен та бегонія.
  • Сухі бананові шкірки можна збирати та зберігати протягом осені та зими, а навесні застосовувати як мульчувальний матеріал для городу.