Щоб огірки добре проросли, їм потрібна комфортна температура. Вони є теплолюбними, тому найкраща температура для їхнього зростання – це +14 – +30 градусів.

Читайте також Вашому урожаю позаздрять усі: дізнайтеся, до коли можна садити часник

Коли сіяти огірки

Найкраще сіяти огірки наприкінці квітня та на початку травня. Саме в цей час температура вже є стабільною та сприйнятливою для посіву овочів. Ви повинні розуміти, що для того, аби огірок проріс – ґрунт має прогрітися до 10– 12 градусів тепла.

Якщо температуру буде нижчою, то рослина загине або ж буде рости дуже довго – до 20 днів.

Якщо температура вже понад 20 градусів тепла, то насіння з’явиться через 14 днів, при +25 градусах через 10 – 12 днів, а при +30 градусах через 7 – 10 днів.

Сіяти огірки треба у квітні – травні
Сіяти огірки треба у квітні – травні / Фото Pexels

Як посіяти огірки у відкритий ґрунт

Оберіть для посіву ту ділянку, на якій огірки будуть зростати на сонці та у захищеному від холодних вітрів місці.

Огірки можете садити на тій грядці, де попередньо росла капуста, картопля, цибуля, помідор, перець чи морква. Ґрунт повинен бути родючим, тому перед посадкою додайте перегній чи компост (на 1 квадратний метр два відра).

Після того, як підготуєте ґрунт, можете починати посів. Для цього треба у борозенки завглибшки 2 – 4 сантиметри на відстані 70 сантиметрів один від одного. Борозни зволожте та заповніть насінням з відстанню 5 – 10 сантиметрів.

Після цього присипте насіння ґрунтом та полийте ділянку. Після посадки вздовж грядки встановіть опори, щоб легше було збирати врожай.