Шипшина дозріває від кінця липня аж до жовтня. Спілі ягоди мають мати яскраво-червоний чи помаранчевий колір, а плоди мають бути твердими й пружними на дотик. Збирати шипшину можна до настання перших заморозків, але варто пам’ятати про те, що її одразу треба почати сушити.

Читайте також Ожину можна самостійно розмножити: ось як зробити це на ділянці

Як сушити шипшину у духовці

Для того, щоб шипшина не втратила впродовж зими своїх властивостей, після збору її обов’язково треба почати підсушувати. Насамперед треба перебрати плоди та викинути зіпсовані й пошкоджені. Розкладіть їх в деко в один шар та відправте в духовку розігріту до 60 градусів, але дверцята до кінця закривати не треба.

Процес сушки шипшини займе 7 – 8 годин. Деко час від часу треба буде струшувати, а плоди перевертати. Висушену шипшину можете пересипати в картонні ящики та закрити. У них вона має пролежати 3 дні. Це робиться для того, щоб з плодів вийшли залишки вологи. Далі шипшину чистять від чашолистків та складають на зберігання.

Шипшину треба ретельно просушити
Шипшину треба ретельно просушити / Фото Pexels

Як зберігати висушену шипшину

Фахівці радять обирати полотняні мішечки. Також можна взяти скляні банки, але накривати їх треба тканиною, до прикладу, марлею. Плоди поставте у контейнери та зберігайте в темному та прохолодному місці. Шипшина може зберігати свої якості та не зіпсуватися впродовж 2 років.