Навіть якщо ви берете кусачки для нігтів когось із вашої родини чи вашого партнера або партнерки, це може бути досить ризикованим кроком. І у Американській академії дерматології попереджають, що робити так у будь-якому випадку не варто.

Цікаво Що відбувається з тілом, якщо ви правильно харчуєтеся і займаєтеся спортом: відповідь вразить

Які ризики спільного використання кусачок для нігтів

Ви могли про це не замислюватися, проте спільне використання кусачок може передати інфекції у ваші нігті або ж шкіру навколо неї. І деякі з цих інфекцій можуть бути надзвичайно неприємними: наприклад, оніхомізоз, стригучий лишай чи мікоз стопи. Окрім того, ви ризикуєте, навіть коли користуєтеся спільними пилочками для нігтів, взуттям, ковзанами та рушниками.

Звісно, ризик відносно невеликий, якщо ви здорова доросла людина, яка ділиться своїми кусачками із іншою здоровою дорослою людиною.

Здорова імунна система часто може захистити вас від потенційних інфекцій. Але є ризик, коли ви використовуєте забруднені інструменти,
– поділився доктор медичних наук Брендан Кемп.

Якщо всього один користувач кусачок у родині має інфекцію шкіри чи нігтів, імовірність поширення її на людину, яка також використовує ці кусачки, становить майже 50%.

З найбільшою імовірністю бактерії та грибки можуть спричинити інфекцію, якщо ви маєте відкритий поріз біля нігтя. Також вас робить більш сприйнятливими наявність діабету чи стану, що послаблює імунну систему.

Зазвичай типи інфекцій, які поширюються кусачками для нігтів, досить несерйозні, якщо ваша імунна система не ослаблена. Та такі проблеми, як мікоз стопи чи стригучий лишай можуть викликати дискомфорт та свербіж.

Втім, це не значить, що кожному члену родини потрібно мати свої кусачки – достатньо просто дезінфікувати їх перед використанням. Для цього буде достатньо вимити їх водою із милом та промити спиртом. Звісно, це зовсім не те саме, що стерилізація, та ви точно зменшите кількість бруду та мікробів на поверхні кусачок до безпечного рівня.