Чимало людей роками припускаються неприємних помилок, які псують їхню дорогу побутову техніку. Тож для того, щоб ваш порохотяг працював роками, вам потрібно дізнатися, чого ним не можна робити.

Цікаво Впораєтеся за хвилину: як відмити зеленку зі шкіри

Ви використовуєте його для всмоктування дрібних порошків

Певно, це найпоширеніша помилка, яку роблять чимало людей. Наприклад, ви випадково розсипали сіль або ж харчову соду, і перша ваша думка – прибрати все це пилосмоком. Ось тільки через це він може досить швидко стати несправним.

Це погана ідея відразу з кількох причин: порошок, такий як сода, неймовірно пиловий і дрібний, і він може забити фільтр та інші частини машини. А по-друге, деякі марки порошків для килимів насправді кислотні, і з часом це може пошкодити вакуумні фільтри, а також певні волокна ваших килимів.

Втім, вам не варто боятися прибирати пилососом більші частинки – такі як пісок, вони вже не мають зашкодити роботі прилада.

Ви проводите пилосмоком по мокрих підлогах і воді

Ще одна поширена помилка – прибирання пилососом мокрих поверхонь. Вам може здаватися, що трохи води ніколи не зашкодить, проте насправді це зовсім не так. Проблема полягає в тому, що волога накопичуватиметься всередині пилососу, і до неї будуть прилипати ворсинки та пил, а зрештою це призведе до забивання та слабшого всмоктування пилу і бруду.

Ви замінили прибирання віником пилососом

Більшість людей покладають надто велику частку прибирання на пилососи. І, звісно, вони можуть ефективно очистити підлогу, проте це зовсім не значить, що ви маєте забувати про звичайний віник.

Пилососи призначені для того, щоб збирати маленькі ворсинки, пил, лупу та бруд – маленькі речі, які не так просто помітити. Проте ними точно не варто збирати кульки паперу, стружку олівців та старі шкарпетки.

Ви не миєте і не замінюєте фільтри

Давайте будемо чесними, принаймні самі із собою: коли ви востаннє замінювали фільтр пилососа? Якщо ви не можете цього пригадати, тоді вже точно настав час цим зайнятися. Фільтри – це те, що справді може вловлювати запахи, а потім за допомогою пилососа ви будете поширювати ці неприємні запахи по всьому будинку, якщо за ними не доглядати.

Окрім того, час від часу фільтри потрібно не просто мити, але і повністю замінювати для того, щоб пилосос працював як слід.

Ви не видаляєте волосся з щітки

Це справді велика справа. Ваше волосся, шерсть домашніх улюбленців, нитки і ворсинки можуть залишатися на щітці вашого пилососа, і все це обертається навколо валиків і може серйозно послаблювати роботу вашого пристрою. Те, що ви маєте робити – так це після кожного прибирання вручну прибирати це волосся та викидати його.