Бур’яни здатні не лише занапастити врожай, але й провокують розвиток різних захворювань. Окрім того, вони викликають мінеральний дефіцит ґрунту, тому з ними треба боротися.

Зверніть увагу Коли садити картоплю у 2024 році – до чи після Великодня: названо найкращий час

Щоб допомогти овочам вистояти проти бур’янів, варто скористатися спеціальними захисними речовинами, які називаються гербіцидами. Механічне прополювання – процес довгий та не завжди ефективний, а от хімічні препарати зможуть швидко та зручно прибрати бур’яни. Особливо вони важливі для великих городів, коли для того, щоб обійти ряди з сапою доведеться виділити багато часу та зусиль.

Названо найкращий час для обробки бур'янів
Названо найкращий час для обробки бур'янів / Фото Pexels

Коли обробляти картоплю від бур'янів

Деякі гербіциди треба використовувати ще до самої посадки картоплі, інші ж вже тоді, коли між картоплею видніються бур’яни.

Раундап Макс

Цей гербіцид є низькотоксичним та вбиває коріння, стебла й листя. Результат ви побачите вже тиждень після обробки. Найбільший ефект досягається під час обробки бур'янів у період активної вегетації. Обробку треба проводити мінімум за 2 тижні перед висадженням картоплі.

Гезагард

Препарат використовують до того, як з’являються сходи. Пророслі бур’яни зів’януть за тиждень, а всі наступні будуть засихати за кілька днів.

Антисапа

Цей гербіцид розприскують на бур’яни, які починають проростати. Препарат знищує коріння та запобігає повторному проростанню.

Стомп

Дієвим гербіцид стає у період, коли бур’яни лише починають проростати. Достатньо обробити лише один раз, а дія його буде аж до 3 місяців.

Тітус

Цим хімікатом оброблять поля, коли кущі картоплі проростають до 10 – 20 сантиметрів. Тітус є одним із найзатребуваніших гербіцидів в Україні.