На щастя, павутинного кліща можна знищити, а відповідно – і врятувати свої троянди, повідомляє 24 Канал з посиланням на Klioma. Та для цього потрібно діяти негайно та не зволікати, поки шкідник не завдав непоправної шкоди.
Цікаво Що робити, коли ліжко займає майже всю спальню: 5 способів збільшити її
Які ознаки ураження павутинним кліщем?
Павутинний кліщ – це практично мікроскопічний павучок, що може оселитися на рослинах. Він швидко обплітає їх павутиною, а сам живиться соком з листя, стебла та квітів. Живе він не більше, ніж місяць – та за цей час самиця встигає відкласти понад сотню яєць, і через це шкідник може дуже швидко окупувати ваші культури.
Ось кілька характерних ознак, що троянди заражені павутинним кліщем:
- поява білого тонкого павутиння спершу на верхівці, а потім і на решті рослини;
- білі плями на листя;
- пожовтіння та скручування листочків;
- поганий ріст бутонів.
До слова, раніше ми розповідали, що робити, якщо почало жовтіти листя гортензії – це може бути сигналом серйозної проблеми.
Троянди потрібно захистити від кліща / Фото Pexels
Як позбутися павутинного кліща на трояндах?
Якщо ви помітили павутинного кліща, дійте негайно. Передусім потрібно прибрати пошкоджені частини квітки, забрати листя, що опало – на ньому може бути кліщ чи яйця, а також інші шкідники.
Для того, аби переконатися, що павутинний кліщ зник, краще використовувати спеціальні засоби – наприклад, препарати Актеллік чи Вертимек.
До речі, знайти засоби проти шкідників за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.
Втім, чимало городників та садівників використовують проти павутинного кліща народні засоби. Вони також дієві, але варто бути готовими до того, що обробляти рослини доведеться значно частіше. Найбільш популярний засіб – це мильний розчин.
До речі, використовувати його для обприскування кущів троянд можна не тільки при зараженні, але й як профілактику. Також павутинний кліщ боїться часнику, тож для боротьби можна використати розбавлену настоянку коренеплоду.