Як захистити холодильник від перепадів напруги: це дуже просто
- Україна перейшла на новий стандарт напруги 230 вольт, але це не вплине на роботу техніки, придбаної за останні 10-15 років.
- Для захисту холодильника від перепадів напруги можна використовувати реле напруги, стабілізатор напруги або джерело безперебійного живлення.
- Новий стандарт напруги не вплине на ціни у платіжках за електрику, оскільки це технічне узгодження, а не зміна тарифів чи обсягів споживання.
З 1 липня Україна перейшла на новий стандарт напруги в електромережі: відтепер замість 220 вольт буде 230. І чимало людей переймаються через свою техніку – і зокрема через холодильники.
Для напруги в мережі зазвичай властиві перепади енергії з досить широкою амплітудою – і зазвичай вони взагалі нешкідливі, адже не виходять за допустимі межі, повідомляє 24 Канал.
Цікаво Навіщо залишати оцет у туалеті на ніч: очікуйте на неймовірний ефект
Як захистити холодильник від перепадів напруги?
Холодильник, як і будь-який інший прилад, потребує подачі електроенергії за певними параметрами – і звернувши увагу на бирку холодильника, ви помітите, що дуже часто потрібну напругу вказують у межах від 220 до 240 вольтів.
А це значить, що перехід на новий стандарт у 230В зовсім не вплине на роботу вашого приладу та не призведе до поломки. Втім, якість роботи вашого холодильника залежить також і від способу його захисту.
Існує кілька простих приладів, які допоможуть захистити ваш холодильник – і ви самі можете обрати, який найкраще підходить за бюджетом та потребами.
Холодильник можна захистити від перепадів напруги / Фото Pexels
Реле напруги
Це – найпростіший та найбільш доступний спосіб захистити холодильник від сильних перепадів напруги. Прилад не покращить якості електроживлення, натомість він тільки контролює напругу.
Як тільки мікроконтролер у реле фіксує неприпустиме значення напруги, реле розмикається та з метою захисту знеструмлює холодильник. Реле можна вмонтувати у щиток, або ж встановити у розетку, аби захистити конкретний прилад.
До речі, раніше ми вже розповідали раніше, як можна легко позбутися запаху у холодильнику.
Стабілізатор напруги
На відміну від реле, стабілізатор не контролює мережеву напругу. Для холодильника підійде насправді будь-який стабілізатор – навіть бюджетні варіанти задовольнять вимоги техніки.
Головне – обрати прилад правильної потужності, адже надто маленька призведе до постійних аварійних відключень стабілізатора, а висока – до переплат коштів.
Джерело безперебійного живлення
Цей спосіб буде найбільш комплексним захистом холодильника від будь-яких несправностей. Так ви можете забезпечити автономність холодильника. Але для цього доведеться встановлювати акумулятори великої місткості, і тільки вам вирішувати, чи воно того варте.
Що буде з приладами після переходу на 230 вольт?
Перейматися за свою техніку через перехід не варто – якщо ваша техніка була придбана протягом останні 10 – 15 років, вона вже розрахована на роботу у діапазоні 210 – 240 вольтів.
Вам не доведеться замінювати жодної техніки, і все працюватиме так само як і раніше. Окрім того, перехід на 230 вольтів також не вплине і на ціни у платіжках за електрику, адже це не зміна тарифів чи обсягів споживання, а технічне узгодження.