Укр Рус
14 липня, 11:44
2

Зробіть це підживлення для смородини у липні: рецепт супердобрива

Основні тези
  • В липні смородині потрібно підживлення мінеральними та органічними добривами для відновлення та формування урожаю на наступний сезон.
  • Рекомендується використовувати мінеральний розчин з сульфатом калію та суперфосфатом, а також органічний настій коров’яку або пташиного посліду, з подальшим мульчуванням кущів.

Після плодоношення кущам смородини потрібне підживлення, оскільки в липні починається формування урожаю на наступний сезон. На утворення ягід кущ витратив багато енергії, тому кущам потрібно внести додаткові добрива.

Без живлення кущам смородини буде важко відновитися, пише 24 Канал з посиланням на "Книгу порад". Дачники радять внести мінеральне та органічне добриво. Поєднання цих підживлень дасть чудовий результат.

Читайте також Про це мовчать навіть досвідчені городники: чи варто садити лохину у липні

Мінеральне добриво для смородини

Для приготування розчину вам знадобиться столова ложка сульфату калію, столова ложка суперфосфату, склянка деревного попелу та 10 літрів води. Компоненти треба ретельно змішати з водою до повного розчинення, а тоді отриманим розчином полити кожен кущ.

До речі, знайти добрива за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.

Органічне добриво для смородини

До 10 літрів води потрібно додати 1 літр настою коров’яку чи 0,5 літра настою пташиного посліду. Для коров’яку треба одну частину гною змішати з 6 частинами води. А от пташиний послід треба розвести в пропорції 1 частина на 12 частин води.


Підживлення для смородини / Фото Unsplash

Отриману суміш треба настояти тиждень, а перед використанням розвести водою – 1 літр коров’яку чи 0,5 літра пташиного посліду на 10 літрів води.

Додаткові рекомендації

Дачники радять перед внесенням добрив кущі полити трьома відрами води. Варто використовувати воду, яка нагрілася на сонці, оскільки холодна здатна зашкодити корінню.

На деяких кущах смородини на листі може з’явитися жовтизна. У такому випадку кущі треба обробити хелатом заліза (на 1 літр води знадобиться 1 грам препарату).

До слова, неправильний полив кавунів може призвести до несолодких і порожніх плодів, важливо дотримуватися правильного режиму поливу.

Після підживлення кущі треба замульчувати соломою, тирсою чи сухою травою. Це допоможе стримати ріст бур’янів та зменшить випаровування вологи.