Чим підживити часник для великого урожаю: секрети, про які не знають
- Часник потрібно підживлювати аміачною селітрою та сульфатом магнію, а також органічними добривами, такими як курячий послід.
- Для вторинного підживлення використовують калій, фосфор, нітроамофоску або калійну сіль, а також деревний попіл і дріжджове підживлення.
- Захист від цибулевої мухи може забезпечити обробка тютюновим пилом по листю.
Весною потрібно підживлювати часник, коли у квітні він починає активно розвиватися. Температура повітря вже є досить стабільною й теплою, тому городники радять застосовувати аміачну селітру та сульфат магнію.
Ці речовини не лише допомагають часнику добре розвиватися, але й захищають його від пожовтіння, пише 24 Канал.
Читайте також Коли садити огірки на город за місячним календарем: ідеальні дати
Як підживити часник
Перед удобренням озимого часнику, його потрібно полити й зачекати годину часу. Тим часом у ємність налийте 300 мілілітрів води з додаванням столової ложки аміачної селітри та столової ложки сульфату магнію.
Добрива треба добре розмішати до повного розчинення гранул, а тоді перелийте все в 10-літрове відро з водою, перемішайте й приступайте до поливу.
Часник городники радять поливати рясно, оскільки він росте на певній глибині, тому розчину з добривом треба досягти до кореня. Доброю вважається підгодівля органічним добривом – курячим послідом, до прикладу.
Названо найкраще підживлення для часнику / Фото Pexels
У період формування до визрівання головок часнику, підживлення роблять калієм та фосфором. Для вторинного підживлення знадобиться комплексне добриво – нітроамофоска чи калійна сіль.
Для підживлення можна використовувати деревний попіл. Потрібно 1,5 склянки просіяного попелу розчинити в 10 літрах води й дати настоятися 3 години.
До слова! Ми розповіли, чим треба підживити огірки, щоб вони виросли як на дріжджах. Потрібно скористатися 5 народними підживленнями.
Добре часник росте від дріжджового підживлення. Для приготування добрива потрібно 100 грамів дріжджів розчинити в 10 літрах теплої води й додати 2 столові ложки цукру. Розчин варто залишити настоятися на кілька годин, а тоді підливати ним часник.
Окрім того, корисно провести процедуру від цибулевої мухи. Дачники кажуть, що ефективним є тютюновий пил. Засобом потрібно обробити часник по листю.