Чимало людей починають свій ранок із запашної кави, але не всі знають, що кавова гуща, яку зазвичай просто викидають до смітника, насправді може потім згодитися для того, щоб підживити землю на вашому городі.

Цікаво Ці 5 рослин не можна садити біля огірків: вони знищать ваш урожай

Як зробити ґрунт родючим

Ви могли про це не підозрювати, та залишки вжитої кави, тобто гуща, містять насправді досить велику кількість поживних речовин та вітамінів, які можуть бути надзвичайно корисними для рослин.

До того ж надзвичайно просте і застосування цього органічного добрива – все, що вам потрібно зробити, так це розсипати кавову гущу на грядку чи у клумбу. Вона вбереться у землю самостійно та може збагатити її мікроелементами та корисними речовинами.

Втім, дуже важливо слідкувати, щоб шар гущі не був занадто щільним, адже це може призвести до того, що волога та повітря будуть гірше потрапляти до кореневої системи ваших рослин. Цей метод також дозволить вам фактично безкоштовно зробити землю більш родючою.

Кава може бути корисною для ґрунту
Кава допоможе зробити ґрунт більш родючим / Фото Pexels

Ще один спосіб використовувати кавову гущу – розбавити її водою та поливати нею вашу городину. Це може сприяти підвищенню урожайності. Також вважається, що гуща може бути корисною для швидшого проростання насіння, якщо ви змішаєте її із землею.