Правил дотримуються одиниці: дізнайтеся, як часто треба змінювати зубну щітку
- Зубну щітку слід змінювати кожні 12-16 тижнів через втрату ефективності та накопичення мікробів.
- Електричні насадки потребують заміни частіше, приблизно кожні 2 місяці, через високу швидкість роботи.
- Щітку потрібно міняти після кожної застуди, щоб уникнути повторного зараження.
Зубною щіткою кожен з нас користується двічі на день. Ця річ є незамінним елементом особистої гігієни, але для того, щоб до ротової порожнини не потрапляли бактерії, які на ній накопичуються, її потрібно час від часу змінювати.
Догляд за зубами є таким же важливим, як і за волоссям чи тілом, пише 24 Канал. Регулярне чищення зубів є важливою частиною профілактики різних захворювань ротової порожнини, тому треба слідкувати за тим, щоб щітка була в належному стані.
Читайте також Покращить сон і допоможе швидше прокидатися: що таке метод двох будильників
Річ не призначена для вічного користування, тому всім необхідно знати, через який час її треба викидати й купляти нову.
Як часто треба змінювати зубну щітку
Щоб щітка не вплинула погано на здоров’я зубів та не поширила інфекцію, її треба змінювати кожних 12 – 16 тижнів. Тут слід розуміти, що за цей час щетина вже руйнується й втрачає свою ефективність в чищенні зубів й не справляється з видаленням нальоту. Також з часом на щітці накопичуються мікроби.
Зверніть увагу! На гребінці, яким ми чешемо волосся, також накопичується бруд, жир та бактерії, які можуть погано вплинути на шкіру голови й пасма. Гребінці потрібно мити, тож у матеріалі ми розповіли, як саме.
Цікавий факт, про який більшість можуть й не знати, але щітку потрібно змінювати після кожної застуди, щоб не заразитися повторно.
Не можна довго користуватися однією щіткою / Фото Pexels
Насадку в електричній зубній щітці потрібно змінювати ще частіше – приблизно раз на 2 місяці. Термін служби цих щіток зменшується через те, що вони працюють на високій швидкості й через це частіше розпушуються.
Якщо ж хтось помилково скористався вашою зубною щіткою – забудьте її. Не думайте, що кип’ячена вода вб’є всі бактерії на ній. Частково це так, але гаряча вода пошкодить щетину, та й загалом, використовувати після когось цю зубну щітку – зовсім не гігієнічно.