Далеко не всі люди перед покупкою м'яса замислюються над тим, скільки воно може зберігатися у холодильнику, і чи встигнуть вони використати його до цього часу. І це може призвести до неприємної ситуації, коли філе просто псується і його доводиться викидати. Поради 24 розповіли, як довго можна зберігати розморожене куряче м'ясо у холодильнику.

Цікаво Хліб не пліснявітиме і не черствітиме: ось де його зберігати

Який термін придатності курячого філе

Для того, щоб з'ясувати, як довго м'ясо може зберігатися у холодильнику, потрібно зважати і на температуру всередині приладу, і на те, наскільки свіжим було філе, коли ви його купили.

Втім, є загальні правила, на які можна орієнтуватися. Перш за все, зберігати потрібно тільки якісну та свіжу курку. Якщо ж ви купуєте м'ясо про запас, тоді ту його частину, яку не плануєте використовувати найближчим часом, варто помістити до морозильної камери. Якщо ж філе лежить на полиці холодильника, його можна зберігати не більше, ніж 4 доби.

Якщо ж ви хочете зберігати цілу курку, вам потрібно підібрати правильну тару. Це може бути спеціально пластикова підкладка, а курку потрібно загорнути у харчову плівку. Також м'ясо можна зберігати і в тарі зі скла, яку можна закрити герметичною кришкою.

Куряче філе
Куряче філе не можна зберігати довго / Фото Pexels

Для того, щоб збільшити термін придатності курки, ви можете обгорнути її серветкою із натуральної тканини, яку попередньо замочили у оцті. Після цього потрібно закрити м'ясо у пакет. Так термін придатності курки збільшиться до шести днів.

Потрібно і слідкувати за тим, щоб куряче філе лежало окремо від інших продуктів у холодильнику – так ви можете уникнути перехресного забруднення.

Як зрозуміти, що філе зіпсувалося

Якщо ви не впевнені у тому, що ваше філе все ще свіже, перед тим, як вживати його в їжу, потрібно звернути увагу на кілька важливих ознак:

  • Зміна кольору. Свіже куряче філе має бути рожевим або ж світло-рожевим. Якщо колір змінився на сірий чи коричневий – це очевидна ознака псування м'яса.
  • Запах. Несвіже філе може пахнути неприємно, і цей запах гнилі, кислоти або аміаку має вказати вам на те, що філе вже не можна їсти.
  • Консистенція. Свіже філе повинно мати пружну текстуру, а якщо воно стає липким, вологим чи злипається в купку – це ознака початку розкладання.
  • Зовнішні ознаки. Також потрібно звернути увагу на деякі зовнішні ознаки філе – наприклад, поява плям, плісняви, піни чи виділення рідини з упаковки.