Не викидайте лушпиння картоплі: воно стане найкращим добривом
Джерело:
"Апостроф"Досвідчені городники майже не мають відходів на кухні, адже всі вони можуть стати незамінним добривом для деяких рослин. Це ж стосується навіть звичайного лушпиння картоплі.
Для того, щоб підживлювати город, ви можете використовувати чимало натуральних добрив – наприклад, дріжджі, лушпиння цибулі, яєчну шкаралупу, чайну заварку та настої трав. А ще одне чудове добриво – це картопляні очистки. Вони не тільки насичують городні культури поживними речовинами, але і можуть захистити рослини від різних шкідників.
Цікаво Будуть рости в клумбі аж до осені: коли треба висаджувати іриси
Для яких рослин можна використовувати картопляне лушпиння?
Попри те, що добриво з картоплі може вийти чудовим, є конкретний перелік городніх і садових культур, для яких воно підійде. Тож перед тим, як підживлювати рослини, краще переконатися, що їм це піде на користь, а не на шкоду.
Використовувати лушпиння картоплі можна на таких рослинах:
- баштанні культури;
- полуниця;
- малина;
- смородина;
- баклажани;
- помідори;
- болгарський перець;
- печериці та інші гриби;
- кімнатні рослини.
Як зробити добриво із лушпиння
Картопляне лушпиння точно не варто використовувати у чистому вигляді, адже процеси гниття у сировині можуть призвести до того, що у землі з'являться шкідники та гризуни. Окрім того, неправильне використання лушпиння також може спровокувати і розвиток фітофторозу. Для того, щоб підживлювати рослини очистками з картоплі, його потрібно правильно приготувати. І ось кілька найпопулярніших способів: настоювання, заморожування, висушування та приготування борошна.
Настоювання
Для цього вам потрібно помістити усі очистки до ємності та на 1/3 залити водою. Залиште цей розчин настоюватися, а коли лушпиння розмокне, підживіть ним ґрунт. Для того, щоб виготовити добриво для кімнатних рослин, вам потрібно скористатися іншим способом – залийте очистки від картоплі окропом та залиште так на добу.
Коли настій охолоне, полийте ним квіти та інші ваші декоративні рослини.
Заморожування
Для цього лушпиння потрібно ретельно помити та просушити, а після цього покласти до поліетиленового пакету та помістити у морозилку. Таке добриво ви маєте використати відразу ж після того, як розморозите.
Зважайте на те, що заново заморожувати шкірки вже не можна, адже вони втратять корисні властивості.
Висушування
Ви можете висушити картопляне лушпиння або в духовці, або на свіжому повітрі. Ще один метод зробити добриво – перебити очистки на борошно.