Пошкодити шкіряні меблі можуть багато речей: дитячі іграшки, ювелірні вироби, домашні улюбленці та навіть надмірна вологість і сонячне світло. Все це може спричинити пошкодження і подряпини на шкірі.
Цікаво Ці 5 кімнатних рослин пишно цвітуть взимку: настав час прикрасити ними оселю
Оцініть збитки
Рівень і кількість подряпин на шкірі визначатимуть і тип обробки, який вам потрібно буде використати на ній. Можливо, буде достатньо просто покрити новим шаром покриття, або ж потрібно буде заповнювати глибокі отвори за допомогою суперклею чи навіть шпаклівки.
Наприклад, якщо ваші меблі подряпав собака, скоріше за все, постраждала тільки оббивка, оскільки собачі кігті не дуже гострі, щоб пробити саме волокно. Тож якщо ви не можете відчути пошкодження, коли проводите рукою по шкірі, все, що вам потрібно – це просто виправити покриття та колір.
Інша справа – котячі подряпини. Такі кігті можуть проколоти та фізично пошкодити волокно. Та ізольовані проколи можна відновити за допомогою кількох крапельок суперклею та потім зашліфувати.
Шкіру можна виправити за допомогою барвника / Фото Pexels
Як видалити подряпини
Спершу вам потрібно видалити та розгладити усі волокна, що звисають з порізу. Тож для цього вам знадобляться ножиці чи бритва – обережно обріжте всі пухкі волокна.
Для того, щоб добре розгладити волокна, ви можете нанести трохи суперклею на зубочистку та нанести його на нещільні клаптики шкіри. Після цього використайте наповнювач або ж шкіряну латку та нанесіть їх на пошкоджену ділянку. Обов'язково дотримуйтеся усіх інструкцій від виробника. Дайте наповнювачу чи клею висохнути перед тим, як переходити до наступних етапів.
Відшліфуйте пошкоджену ділянку невеликим шматочком наждачного паперу та використайте трохи барвника для шкіри. Наносьте його рівномірними шарами за допомогою м'якої тканини чи ватної палички.
Якщо потрібно, повторіть попередній процес, поки шкіра не виглядатиме новенькою. Після цього можете ще трохи обережно зашліфувати матеріал.