Якщо кожного року вам доводиться боротися із гусінню, тоді, можливо, настав час дізнатися про одну просту річ, яка дозволить попрощатися з нею назавжди, повідомляє 24 Канал з посиланням на Express. І зробити її можуть усі садівники без жодних витрат.
Цікаво Як стимулювати ріст троянд: спробуйте лайфхаки для пишного цвітіння
Як позбутися гусені у саду?
Один з найпоширеніших видів гусені, що часто спустошує українські сади – це гусениця капустяної молі. Вона може завдати досить серйозної шкоди врожаю, адже личинки харчуються стадно та можуть скелетувати листя, на якому оселяються.
Окрім того, личинки також залишають на листя відходи, а згодом це призводить до появи бактеріальних та грибкових інфекцій, що можуть швидко поширитися усією ділянкою. Гусінь капустяної молі впізнати досить просто – вони зазвичай вирізняються відтінками жовтого, або ж коричнево-зеленого кольору та відсутністю волосків.
Дачний сезон вже стартував. А це означає, що пора заглянути на Prom, де є широкий асортимент товарів у розділі "Дім і сад". Різноманітні добрива, сітки, розсада, садовий інвентар: на Промі є все, що потрібно для догляду за домом та городом.
Живляться такі шкідники капустою та іншими рослинами – ріпою, настурціями, ягодами тощо. Вони свердлять лунки у листя рослини, і саме за цими дірками помітити їхню наявність найпростіше.
І для того, аби позбутися шкідників, садівники можуть зробити одне: створити садову екосистему, що включатиме природних ворогів гусені – зокрема птахів. Багато садівників намагаються позбутися птахів зі своєї ділянки за усяку ціну, і водночас забувають, що саме птахи можуть розправитися з величезною кількістю комах та шкідників і у саду, і на городі.
Птахи можуть ефективно знищувати гусінь / Фото Pexels
А для того, аби вони для створення гнізд обрали саме вашу ділянку, варто подбати про забезпечення їжі, води та укриття, а також можливостей для гніздування: встановіть годівниці, пташині ванночки та створіть безпечні місця – кущі та дерева.
Найкращою для вашого саду буде наявність птахів, які харчуються переважно гусінню. Ефективність цих пернатих важко переоцінити – наприклад, пташеняткові синиці блакитної потрібно сто гусениць на день! Але також очистити ваш сад від гусені допоможуть й галки, горобці, зозулі та велика синиця.
Але ось шпаків у саду варто остерігатися. І як захистити урожай черешні від цих пернатих, ми вже розповідали раніше.
Втім, приваблення птахів на ділянку варто комбінувати й з іншими способами боротьби зі шкідниками: ви можете збирати гусінь та її яйця вручну, а також подбати про накриття капусти, яку особливо часто вражає шкідник, сіткою.
Окрім того, можна висадити поряд і чорнобривці – це рослина відлякує капустяну міль через різний запах. Але садити квіти надто близько до капусти все ж не варто – рясний ріст чорнобривців може завадити розвитку овочів.