Чудово справляються з накипом домашні засоби, які знайдуться в господинь на кожній кухні, пишуть Поради 24. Народні методи очищення здатні відчистити наліт за кілька хвилин, тож вам навіть не доведеться бігти в магазин за професійними засобами.

Читайте також Як прибрати плісняву з ванної: плитка буде сяяти за 5 хвилин

Оцет

Засіб підходить для пластикового, скляного чи металевого чайника, який ставиться на плиту. Для електрочайників цей метод використовувати не варто.

100 міліграмів оцту потрібно на 1 літр води. Суміш залийте в чайник та поставте на повільний вогонь. Запах після закипання може бути неприємним, однак він дійсно здатен впоратися з проблемою. Воду треба кип’ятити до тих пір, поки не побачите, що накип відшаровується.

Протріть кухонним рушником стінки чайника, коли позбудетеся від всього накипу, а тоді перед використанням закип’ятіть ще два рази воду та злийте.

Лимонна кислота

Цей спосіб вже можна використовувати для електрочайників. Налийте всередину води та засипте 2 столовими ложками лимонної кислоти. Прокип’ятіть, зачекайте коли прилад охолоне і тоді витріть осад губкою.

Сода

Метод підходить для всіх видів чайників. На повний чайник води треба засипати столову ложку соди. Перемішайте та зачекайте 30 хвилин. Тоді промийте чайник та прокип’ятіть чисту воду перед використанням.