Мінеральні солі з води можна помітити на дні чайника або на склі. Це буде ознакою, що девайс потрібно відчищувати. Завдяки кільком методам зробити це можна досить просто.

Дивіться також Ось чому рис не виходить розсипчастим: одна помилка, яка псує усю кашу

Вода та оцет

Це один з найпоширеніших методів видалення накипу. Половину чайника залийте водою та додайте трохи оцту. Використовувати треба дистильовану воду, яка не залишить осаду. Увімкніть чайник та доведіть до кипіння.

Тоді залишіть воду з оцтом на 10 хвилин, а тоді ще раз залийте чисту воду та прокип’ятіть її, аби забрати запах оцту. Цю воду теж треба буде вилити.

Відчистити накип допомагає оцтовий розчин
Відчистити накип допомагає оцтовий розчин / Фото Pexels

Якщо ж всередині ще залишилися сліди вапна, то приберіть їх за допомогою губки чи невеликої кількості харчової соди, а тоді ще раз промийте чайник. У випадку, якщо запах все ще буде відчуватися – не полінуйтеся промити девайс ще раз.

Також можете очистити фільтр для води чи картридж фільтра. Опустіть його під воду та протріть тканиною або ж замочіть в суміші води та оцту на кілька хвилин.

Не забувайте очистити чайник зовні. Протріть його губкою чи серветкою, змочивши її в розчині миючого засобу. Також можна використовувати харчову сіль, яка видаляє стійкі плями. Після цього протріть чайник насухо.

У випадку, якщо під руками не буде харчової солі – скористайтеся лимонною кислотою. Для цього треба наповнити чайник водою та влити в нього 2 – 3 столові ложки лимонного соку або 2 столові ложки харчової лимонної кислоти. Закип’ятіть розчин, а тоді вимийте залишки ще одним чи двома кип’ятіннями.