Запам’ятайте єдине правило, коли заплямлюєте річ – її треба одразу виводити та не чекати, поки вона висохне. Разом з тим треба знати, що таку пляму не можна терти чи занурювати в гарячу воду.

Читайте також Як відіпрати траву з джинсів: 5 найефективніших методів

Як вивести пляму від соєвого оцту

Спочатку пляму треба присипати сіллю. Вона збере жир, запах та колір від соєвого соусу. Вже вдома можете застосувати різні способи виведення плям. Якщо солі немає – промокніть серветкою.

Замочіть пляму у холодній воді. Тоді можете застосовувати плямовивідник та кидати в прання. У випадку, якщо спеціальної рідини від плям немає, можна скористатися сумішшю перекису водню та мильного розчину. Змішайте їх та нанесіть на пляму. Зачекайте деякий час та кидайте прати в машинку.

Також добре виводить пляму на одязі оцет. Вам потрібно 2 столові ложки розвести в теплій воді з додаванням порошку. Замочіть річ на кілька годин в розчині або на цілу ніч. Після цього кидайте у звичайне прання.

Пляму на білому одязі добре прибирає гліцерин. Його потрібно крапнути на пляму та залишити на 25 – 30 хвилин і тоді вже випрати.

Спробуйте ще скористатися народним методом. Пляму треба натерти свіжою картоплею. Крохмаль вбере соєвий соус, однак терти доведеться від 10 до 15 хвилин і аж тоді кидати в прання.