Цей шкідник під’їдає бутони квітів, знищуючи майбутній врожай. Якщо у вас пізній сорт полуниці, то варто якнайшвидше позбутися від довгоносика. Експерти вже назвали кілька помічних народних засобів, тож вам навіть не доведеться використовувати хімію.

Дивіться також Цю помилку роблять багато людей: як часто потрібно поливати полуницю

Як впізнати довгоносика

Це невеличкий чорно-сірий жук, довжиною 3 міліметри з довгим хоботком. Вже на початку травня шкідник починає ласуватися листям полуниці та прогризає дірки. Під час цвітіння ягоди шкідник відкладає яйця в бутони квітів, які ще не розпустилися та надгризає їх. Після того, як личинки прокинуться, бутон відсихає та відпадає.

Та найшкідливішим є той факт, що в ґрунті личинки заляльковуються, стають жуками та продовжують харчуватися полуницею аж до зими. Якщо по центру квітки помітні чорні плями – це явна ознака наявності на ділянці довгоносика. Окрім того, жук ще й ласий на малину та ожину, тому з ним обов’язково треба боротися.

Довгоносика після цвітіння полуниці не можна виводити хімією
Довгоносика після цвітіння полуниці не можна виводити хімією / Фото Pexels

Як позбутися довгоносика

Використання хімічних засобів підходить до цвітіння ягоди і після збору врожаю. В іншому випадку варто скористатися народними методами виведення жука з городу.

Агрономи радять обробляти кущі полуниці міцним розчином гірчиці. Для цього розчиніть кілька столових ложок сухої гірчиці в літрі води та обприскайте ягоди. Це мало б відлякати шкідника з ділянки. За такою ж технологією приготування обприскайте кущі розчином м’ятного зубного порошку.

Також можна застосовувати відвар полину. Потрібно взяти 1 кілограм підв’яленої трави, залити 4 літрами води й прокип’ятити впродовж 10 хвилин. Рідину треба процідити та долити водою до 10 літрів з додаванням четвертини господарського мила.

Якщо ж полуниця вже цвіте й плодоносить, а довгоносик активно пожирає листя, то варто скористатися старим дідівським методом – струшуванням довгоносиків у відро. Найкраще це робити вранці, коли вони заповзають по стеблу до квіток та чекають на схід сонця. У цей момент треба різко струснути кущем, підставивши під нього відро. Городники кажуть, що таким чином можна усунути до 80% шкідників.

Восени міжряддя полуниці треба перекопати, а наступної весни зібрати та спалити залишки листя, щоб жуки не мали де жити й вивести їх таким чином з ділянки.