Щоб не було молі та хробаків: як правильно зберігати сухофрукти
Джерело:
"Еспресо"Зі свіжих фруктів ми робимо сухофрукти на зиму для узварів чи просто для перекусу. Сушені фрукти наповнені вітамінами та цінними мікроелементами. Втім їх треба правильно зберігати, інашке у ємності заведеться міль чи навіть хробаки.
Міль часто атакує продукти, крупи та навіть сушені фрукти, які особливо любить. Вона з'являється через неякісну упаковку чи неналежні умови зберігання.
Читайте також Коли сіяти озиму моркву: про це знають одиниці
У темний час доби метелики можуть залетіти у квартиру та залишити яйця на сушених фруктах, якщо вони герметично незакриті. Після того, як міль розплодиться, всі сухофрукти доведеться викинути.
Як уникнути зараження міллю
Найкраще зберігати сушені фрукти у герметичних контейнерах. Паперові чи картонні упаковки є поганими, бо не захистять сушені фрукти від вологи і комах.
Зберігати їх треба у сухому, темному та прохолодному місці. Найкраще підходять темні шафи чи комора. Пам’ятайте, що висока вологість призведе до розвитку грибків та цвілі. Щоб міль не розвивалася, треба слідкувати за температурою в приміщенні, де зберігаються сухофрукти. Бажано, щоб вона була не вищою +10-15°C.
Щоб сушені фрукти ще довше зберігалися, спробуйте використати морозильник. Можете поставити туди фрукти на кілька днів, щоб вбити потенційні яйця комах. З такою ж профілактичною ціллю варто просушити сухофрукти в духовій шафі при температурі +60-80°C впродовж 30 хвилин.
Сухофрукти мають бути герметично закритими / Фото Pexels
Перед тим, як викласти сушені фрукти в герметичну посудину, передивіться чи немає часом на них білих, чи коричневих плям або порошку, які й можуть свідчити про присутність молі. Часом буває й таке, що в сухофруктах можуть завестися личинки, тому краще дотримуватися всіх рекомендацій щодо їхнього зберігання.
Місця зберігання засушених фруктів завжди мають бути чистими. Щоб бути впевненими в тому, що шкідники не з’являться, витирайте полиці розчином з оцту. Його треба змішати з водою у пропорції 1:3.
На поличках можна поставити натуральні відлякувачі – це гвоздика, лаврове листя чи шкірки від цитрусових. Також можна поставити гілочку м’яти, яку дуже не люблять шкідники. Абсорбувати зайву вологу допоможе маленька ємність з сіллю на поличці.