Підгодівля – це дуже важливо для будь-якої рослини, та до неї також потрібно ставитися відповідально. І під час підживлення потрібно також враховувати і сумісність одних речовин у добривах із іншими.

Цікаво Коли у квітні садити картоплю – місячний календар сприятливих дат для найбільшого врожаю

Які добрива не можна змішувати

Деякі добрива підходять для змішування, а з іншими робити це точно не варто. Наприклад, якщо ви змішаєте аміачні та лужні добрива, це може призвести до того, що з них випарується азот, і тоді ефекту від підгодівлі зовсім не буде.

Також знизиться ефект добрива у випадку, якщо ви змішаєте суперфосфат з лугами, адже тоді знизиться доступність фосфору для рослин. А калійні добрива не можна змішувати взагалі ні з чим, окрім калійних солей.

Натомість фосфоритне та кісткове борошно буде добре контактувати із гноєм.

Чоловік кладе добриво під дерево
Не всі добрива можна змішувати / Фото Pexels

Зважайте також на те, що якщо ви змішаєте карбамід чи аміачну селітру із недостатньо сухим суперфосфатом, в результаті фізичні властивості ваших добрив стануть набагато гіршими. Досвідчені городники не рекомендують також змішувати і калійні солі та фосфат-шлак, якщо ви не збираєтеся одразу ж вносити ці речовини у ґрунт.

Ще один важливий аспект, який точно не варто ігнорувати – це вологість добрив, які ви змішуєте. Якщо вона буде надмірно високою, суміш не вийде сипучою. А це означає, що вам буде набагато складніше внести її у ґрунт рівномірно. А перевищена вологість гранульованих добрив призведе до того, що гранули просто почнуть руйнуватися.