Акацію в нашій країні люблять за декоративні якості та висаджують в парках. У природі вона росте в Австралії, Африці, Мексиці та Азії.
Зверніть увагу Правильний спосіб поливати город у спеку: це допоможе зберегти врожай
Коли цвіте акація
Це дерево добре пристосувалося до наших кліматичних умов та активно розмножується, утворюючи щільні зарості. Найпоширенішими в Україні є біла та срібляста акації. Вона починає зацвітати наприкінці травня – на початку червня. Дерево цвіте від 7 до 10 днів, а загалом акація відцвітає за 2 – 3 тижні.
Найбільше цвітіння акації люблять бджоли, оскільки її квіти є хорошими медоносами. Цвіт акації є дуже корисним. У народній медицині його використовують для лікування. Однак він є шкідливим для алергіків, у яких з’являється нежить та свербіж шкіри.
Акація цвіте на початку червня / Фото Центр Сімейної Медицини
Як збирати цвіт акації
Фітотерапевти радять збирати цвіт лише у чистих місцях, де не осідають вихлопні гази від транспорту. Для лікарських цілей найкращим є напіврозпущений цвіт.
Рекомендовано збирати акацію не з сонячного боку, а в тіні. Найкращим часом для збору є ранок до опівдня, коли ультрафіолетові промені не набрали повної сили. Під час дощу цвіт збирати не можна. Важливо також розуміти, що найкорисніша лікарська сировина є та, яка збирається в пору буйного цвітіння. Квіти, які відцвіли вважаються не корисними.
Як від цвіту акації вберегти себе алергікам
Алергенний пилок від цвітіння акації – справжня біда для людей, які страждають на алергію. Вітряна погода може лише посилювати прояви алергії. У цей час може з'являтися сльозотеча, свербіж очей, кашель, чхання та висипка на тілі.
Якщо симптоми не проходять, то після приходу з вулиці треба прийняти душ, змінити одяг, перед сном зробити в спальні вологе прибирання та пити багато води.