Багато дачників роблять помилку й садять овочі на тих ділянках, де раніше росли рослини, які забрали з ґрунту всі поживні речовини, пише 24 Канал з посиланням на Ukr.Media.

Читайте також Дасть потрійний урожай: чим підгодувати цибулю у травні

Як уникнути гниття цибулі

Цибулю не можна садити після картоплі, цибулі та петрушки. Ці культури сильно виснажують ґрунт й навіть залишають після себе патогени, які погано впливають на цибулю. Цибулю корисно садити після огірків, кабачків чи гороху, оскільки ці рослини збагачують ґрунт азотом.

До речі, знайти добрива за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.

Глибина посадки є теж важливою деталлю. Закопування цибулі глибше, ніж на 3 сантиметри позбавити її кисню, тому вона почне гнити. Цибуля повинна бути посаджена так, щоб шийка рослини виступала над землею. Перед самою посадкою сіянку прогрівають 8 годин при температурі 40°C, щоб знизити спори грибка.

Поради, які врятують урожай цибулі
Поради, які врятують урожай цибулі / Фото Pexels

Якщо пір’я почне завчасно жовтіти, то рослини треба полити розчином нашатирного спирту. На 10 літрів знадобиться 1 столова ложка. Розчин відлякає цибулеву муху й наситить ґрунт азотом. Підливати цибулю треба під корінь, не обприскуючи листя.

Використання органічних добрив у надлишку – це ще одна розповсюджена проблема. Гній перед посадкою розвиває багато бактерій в ґрунті, тому дачники радять використовувати перегній восени для того, щоб він встиг розкластися. Коли цибулини почнуть формуватися, треба уникати азотних добрив, натомість краще скористатися фосфорно-калійною сумішшю.

До речі! У другій половині травня рекомендується садити ріпчасту цибулю при температурі повітря +10°С до +15°С, попередньо замочивши її на 12-15 годин у теплій воді. Яку цибулю садити у травні – читайте в нашому матеріалі.

Дачники радять обрізати гниль на цибулинах, а решту обробити бордоською рідиною. Цей засіб добре бореться з грибковими захворюваннями. У суміші міститься мідний купорос та гашене вапно. Вони дозволяють зупиняти розвиток гнилі на цибулинах. Бордоською рідиною треба обробити не лише цибулю, але й ґрунт навколо неї. Найкраще це робити вранці чи ввечері. Після дощу процедуру доведеться повторити ще раз.

Обробку треба припинити за 2 тижні до збору урожаю, щоб на цибулинах не почала накопичуватися мідь. Ця профілактика дасть чудовий результат, якщо гниль таки атакувала урожай.