Походи до стоматолога рідко бувають приємними, і для того, щоб скоротити їхню кількість, вам потрібно знати, як правильно доглядати за ротовою порожниною. І ретельне чищення зубів підходящою щіткою – це перший і найважливіший крок цього догляду.

Цікаво Втрачають смак і швидше псуються: 8 продуктів, які не можна тримати в холодильнику

Як часто потрібно змінювати зубну щітку?

Експерти рекомендують замінювати зубні щітки принаймні кожні три – чотири місяці. І зважайте на те, що зубна щітка буквально зчищає бактерії з ваших зубів, але потім вони не зникають, а залишаються на ній – навіть після того, як ви сполоснули її. Окрім того, зношені щітки будуть гірше справлятися із видаленням нальоту, тож вам варто подбати про те, щоб замінити свій предмет гігієни на новий, аби забезпечити належне очищення.

Втім, радять частіше замінювати щітку у випадку, якщо ви захворіли, перенесли вірусну інфекцію тощо – тоді купити нову потрібно навіть у випадку, якщо ви користуєтеся старою менше, ніж три місяці.

Зубні щітки
Зубна щітка потребує регулярної заміни / Фото Pexels

Як часто замінювати електричну зубну щітку

Зазвичай час, яким можна користуватися електричними зубними щітками коротший – від одного до двох місяців. Вони працюють на високих швидкостях і через це частіше розпушуються, і їхній термін служби зменшується.

Ось ще кілька ознак, що вам потрібно замінити зубну щітку:

  • щетинки починають згинатися і загинаються в сторони;
  • в деяких щітках є вбудовані індикатори, що показують, коли потрібно змінювати насадку;
  • зміна кольору, випадіння чи втрата жорсткості щетинок.