Для того, щоб уберегтися від надокучливих застуд, ви, певно, використовуєте десятки різноманітних способів – від пиття супу до купання у дезінфекційних засобах для рук. Та які із цих методів справді працюють, розповіла докторка медичних наук Емілі Вебер.

Цікаво Їжте цей фрукт щодня, щоб сповільнити старіння

Міф: вітамін С може вилікувати застуду

Коли навколо погана погода, а ви почуваєтеся виснаженими, ви можете потягтися за склянкою апельсинового соку. Та чи допомагає насправді вітамін С, коли ви хворієте?

Вітамін С важливий для імунного захисту, і нам потрібна хороша імунна функція для одужання,
– розповіла докторка медичних наук Полін Хосе.

Втім, дослідження показали, що щоденний прийом добавок вітаміну С лише трохи скорочує тривалість застуди – приблизно на 8%. Можливо, це відбувається через те, що він компенсує підвищену запальну реакцію та метаболічний попит.

Та якщо ви просто почнете приймати вітамін С після того, як захворіли, це не прискорить ваше одужання.

Міф: грип – це те саме, що сильна застуда

Так, під час грипу ви можете відчувати чимало таких симптомів, як і під час звичайної застуди: наприклад, біль у горлі, чхання, нежить, захриплість і кашель, та грип може бути значно більш небезпечним за звичайний нежить.

І деякі групи населення піддаються ще більшому ризику, ніж інші, зокрема немовлята, люди похилого віку, вагітні жінки та люди із ослабленою імунною системою. Окрім того, якщо ви страждаєте від таких захворювань, як хвороби серця, рак чи діабет, грип може призвести до більш серйозних ускладнень.

Міф: проти грипу потрібні антибіотики

Лікарі стверджують, що це неправда. Річ у тому, що антибіотики були створені для знищення бактерій, а не вірусів, таких як грип, а це зовсім різні мікроорганізми.

Підтримуюча терапія, противірусні препарати (не для всіх вірусів є ліки) і профілактичні вакцини є правильним підходом до лікування вірусів,
– поділилася лікарка.

Міф: лихоманку потрібно "морити голодом"

Звісно, їжа може бути останнім, про що ви думаєте, коли хворієте, та їсти у цей період дуже важливо. Ба більше – вам варто потурбуватися про те, щоб раціон був збалансованим та насиченим потрібними організму поживними речовинами.

Адже незалежно від того, яку застуду ви підхопили, вашій імунній системі потрібна енергія для того, щоб виконувати свою роботу. Також не забувайте і випивати достатню кількість рідини кожного дня. Зволоження – це один із ключових факторів відновлення.

Правильне харчування дуже корисне під час хвороби
Під час застуди потрібно правильно харчуватися / Фото Pexels

Міф: носіння рукавичок може запобігти підхопленню мікробів

Неважливо, чи ви вдягаєте зимові рукавички, чи навіть хірургічні, але це однаково недієвий спосіб уникати мікробів. Рукавички діють як друга шкіра – тобто вони підхоплюють ті самі мікроби, що і ваші голі руки.

І згодом вони можуть легко передати і заразити вас шкідливими бактеріями і мікробами, якщо ви торкнетеся нечистої поверхні, а потім, скажімо, свого обличчя.

Тож найкраще, що ви можете зробити – це регулярно мити руки та слідкувати за тим, щоб менше чіпати місця громадського користування.