Укр Рус
15 квітня, 22:29
2

Гладіолуси вразять всіх: як правильно посадити й виростити квіти

Основні тези
  • Гладіолуси потрібно посадити на сонячній ділянці в дренованому ґрунті з середньою родючістю, уникати кислих або вапняних ґрунтів.
  • Цибулини готують за місяць до посадки, очищають від сухих лусочок і замочують у слабкому розчині марганцівки чи мідного купоросу.
  • Глибина посадки повинна перевищувати втричі діаметр бульб, додайте пісок і субстрат на дно ямки, а під час догляду підливайте, підживлюйте і встановлюйте опору для високих сортів.

Одночасно з саджанням овочів, городники не забувають про посадку квітів. До найпопулярніших рослин належать гладіолуси. Вони дещо вимагають більше уваги через те, що їх кожного року треба викопувати й заново садити, але у вирощуванні вони дуже прості.

Все, що потрібно зробити – це правильно обробити бульби, вибрати для них ідеальне місце й не забувати про підживлення й полив, пише 24 Канал.

Читайте також Ці багаторічні квіти варто посадити у квітні: цвістимуть навіть під палючим сонцем

Як садити й доглядати за гладіолусами

Гладіолуси люблять рости на сонячній ділянці в дренованому ґрунті з середньою родючістю. На кислому чи вапняному ґрунті садити гладіолуси не потрібно.

Городники знають, що для того, щоб квіти добре росли, ділянку потрібно було перекопати ще восени, удобривши ґрунт органічними та мінеральними добривами. Кінець квітня – початок травня є найкращим часом для посадки квітів, оскільки в ці календарні дати земля вже є достатньо прогрітою.


Гладіолуси садять в кінці квітня / Фото Pexels

Цибулини гладіолусів потрібно підготувати до посадки за місяць. Їх потрібно очистити від сухих лусочок, які можуть заважати росту пагонів. Після очистки їх треба перенести в тепле місце. Перед посадкою цибулини замочують в слабкий розчин марганцівки чи мідного купоросу.

За правилами, глибина ямки для посадки гладіолусів, повинна перевищувати втричі діаметр бульб(приблизно від 10 до 15 сантиметрів). Висаджувати гладіолуси потрібно поруч, щоб розташувалися мінігрупи. На дно засипається кілька сантиметрів піску, а зверху – субстрат.

До речі, раніше ми розповідали, які рослини не можна ніколи садити біля дому – виявляється, деякі з них можуть нашкодити.

Щоб рослини зацвіли, у посуху їх потрібно підливати. На кожен квадратний метр буде достатньо літра води. Підживлення можна здійснити тоді, коли виросте кілька листочків. Садівники радять використовувати 30 грамів азотних, фосфорних та 20 грамів калійних добрив.

Другий раз підживити гладіолуси можна після того, коли квітка вродить шість листочків. Тоді можна внести всі попередні компоненти по 15 грамів. Щоб квіти не атакували шкідники, видаліть зів’ялі суцвіття, а якщо посаджений сорт високий – застосуйте опору.